Räikkönen: Monako už dávno není taková výzva

Podle pilota Alfy Romeo se monacká trať změnila tak moc, že jezdec už nemá vliv na výsledek.

Štítky: Kimi Räikkönen Zveřejněno 25. 05 2019 — Lukáš Štěrovský

Fin má na Monako hořkosladké vzpomínky. V roce 2005 tu vyhrál, získal také tři další umístění na stupních vítězů, ale rovněž čtyřikrát odstoupil.

Monackou Grand Prix si ale Räikkönen vůbec neužívá. „Možná je hezké místo, odkud závod sledovat, ale upřímně nemám Monako rád. Navíc už to není ta trať, po které jsem jezdil, když jsem byl v F1 nováček.

Zatáčka u plaveckého bazénu byla užší, v první zatáčce byla bariéra a zbytek se taky změnil. Dřív se tu o rozdíl staral řidič, to už ale neplatí. Teď je vpředu nejrychlejší auto,“ tvrdí Fin.

Ten v neděli oficiálně zaznamená start do 300. velké ceny, oslavy prý ale týmu zakázal. „Nechci dorty, drinky, nic. Pro mě je to jen číslo, co nic neznamená,“ vykládá devětatřicetiletý Fin.