Räikkönen má problém v kvalifikacích

Z dosavadního průběhu sezóny vyplynulo, že Kimi Räikkönen má rychlost v závodech, ale nemůže ji dobře využít kvůli horším startovním pozicím.

Štítky: Ferrari Kimi Räikkönen Zveřejněno 25. 05 2015 — Jan Pastorek

Z dosavadního průběhu sezóny vyplynulo, že Kimi Räikkönen má rychlost v závodech, ale nemůže ji dobře využít kvůli horším startovním pozicím.

Fin nedávno přiznal, že se stalo jeho zlozvykem kazit kvalifikace. Jeho šéf u Ferrari Maurizio Arrivabene s tím souhlasí, Monako bylo dalším potvrzením.

„Kimiho problémem byla kvalifikace. Zasekl se v provozu a na jezdce vpředu měl velkou ztrátu. Ale během závodu bylo v jistých chvílích vidět, že má stejnou rychlost jako Sebastian. Takže pokud se zlepší v kvalifikacích, nebude mít v závodě problémy, protože v závodech je Kimi super a dokáže udělat dobrou práci.“

„Kdybych mu měl dát nějaký domácí úkol, tak by musel stokrát napsat: ‚Musím se zlepšit v kvalifikacích.‘“

Ovšem na kvalifikační rychlosti musí pracovat celé Ferrari, protože v sobotu bývá ztráta na Mercedes největší.

„Když startujete z dobré pozice, závod máte jednodušší. Když máte před sebou čistý vzduch bez soupeřů, je to dobré pro vás a vaše pneumatiky, protože když před sebou někoho máte, pneumatiky se rychle opotřebovávají. Takže pro nás je to něco, na čem musíme pracovat,“ uzavřel Arrivabene.

Diskuse k článku

Napsat komentář