Räikkönen: Jsem zklamaný, čekali jsme lepší výsledek

Piloti Ferrari dojeli do cíle Velké ceny Kanady na čtvrtém, respektive pátém místě. Räikkönen je zklamaný, Vettel jásá.

Štítky: Ferrari Kimi Räikkönen Sebastian Vettel Zveřejněno 7. 06 2015 — Zuzana Kulichová

Piloti Ferrari dojeli do cíle Velké ceny Kanady na čtvrtém, respektive pátém místě. Räikkönen je zklamaný, Vettel jásá.

Kimi Räikkönen sice odstartoval do GP Kanady ze třetího místa, během ní však o jednu pozici přišel a závod dokončil na místě čtvrtém. Zklamaný je nejen finský pilot, ale celý tým.

„Není to výsledek, se kterým jsme počítali,“ přiznává. „Pneumatiky pracovaly víceméně dobře, ale na této trati je potřeba šetřit palivo, to se také podepsalo na mém tempu v poslední fázi závodu.“

Na konto svých potíží během Grand Prix uvedl Räikkönen následující: „Neměl jsem žádné problémy. Došlo k náhlému zvýšení výkonu, se kterým jsem nemohl nic dělat. Abych řekl pravdu, myslel jsem si, že jsme v loňském roce tento problém vyřešili, nevím tedy, proč dneska vznikl znovu. V tomto roce se dosud neobjevil, takže nemám odpověď.“

Velký úspěch může po GP Kanady slavit Sebastian Vettel, který se v jejím průběhu dokázal probojovat z osmnácté pozice na startu až na páté místo v cíli závodu.

„Myslím, že to byl maximální možný výsledek v mojí situaci,“ přiznává Vettel. „Je samozřejmě škoda, že všechno takhle skončilo, protože je tady skvělé podium. Kdybych nebyl potrestán, mohl bych o něj bojovat. Teď ale nemá smysl mluvit o tom, co by bývalo mohlo být. Jsem moc spokojený s autem, především s jeho chováním ke konci závodu – rychlost neustále vzrůstala,“ pochvaluje si několikanásobný šampion.

Diskuse k článku

Napsat komentář