Räikkönen by měl skončit

Kimi Räikkönen by měl na konci roku s formuli 1 skončit, je přesvědčen bývalý pilot F1 a populární komentátor britské Sky Sports Martin Brundle. Je už za zenitem.

Štítky: Charles Leclerc Daniel Ricciardo Ferrari Kimi Räikkönen Zveřejněno 12. 06 2018 — GPF1.cz

Kimi Räikkönen chyboval v rozhodujícím momentu kvalifikace na GP Kanady, na startu byl pátý, zatímco Sebastian Vettel získal pole position. V závodě dojel Räikkönen téměř půl minutu za vítězným Vettelem. V poháru jezdců je pátý s 68 body, Vettel vede se 121 body. Ferrari je také kvůli tomu druhé v Poháru konstruktérů v poměru 189 bodů ve srovnání s 206 body Mercedesu.

„Ferrari by se mělo dělat kvůli Kimimu starosti,“ napsal Brundle po závodě v Kanadě. „Vím, že je jedním z nejpopulárnějších pilotů. Ale po další chybě v kvalifikaci dojel téměř 30 sekund za svým kolegou do cíle GP Kanady. Co s tím Ferrari má v plánu udělat? Podle mého názoru je Kimi za zenitem. Sem tam ukáže náznak ryzí rychlosti, ale už nedokáže nabídnout tu neúnavnou závodní rychlost.

Ve srovnání s houževnatým Sebem ani nepracuje s takovým nasazením. Pro Ferrari je Pohár konstruktérů super důležitý, ne nadarmo jejich přehled dává do svých cestovních vozů. Jestli chce Ferrari proti Mercedesu nebo Red Bullu uspět, musí vedle Vettela posadit Leclerca nebo Ricciarda a Vettel se s tím musí vyrovnat.“

Charlese Leclerla Brundle přirovnal k Alonsovi nebo Webberovi, když v pomalém autě Minardi překonávali jeho potenciál.

„Nebo jak si Senna poradil s Tolemanem a Schumacher s Jordanem,“ dodal Brundle.

Diskuse k článku

Napsat komentář