Räikkönen je nesporný talent. Špatné výsledky si nezaslouží

Nemá výsledky odpovídající jeho výkonnosti a potenciálu, přesto finský pilot Kimi Räikkönen našel zastání u svého kolegy Sebastiana Vettela.

Štítky: Ferrari Kimi Räikkönen Sebastian Vettel Zveřejněno 8. 05 2017 — Josef Nekvinda

Zatímco Sebastian Vettel po čtyřech odjetých Grand Prix vede Pohár jezdců za dvě vítězství a dvě druhá místa, Kimi Räikkönen se těší poněkud chudším statistikám. V letošní sezoně na pódium vystoupal pouze jednou, předminulý víkend v Soči, a na svého kolegu už ztrácí 37 bodů.

Po výsledcích v úvodních třech podnicích zdvihl varovný prst už i prezident Ferrari Sergio Marchionne, jemuž se Finova forma nelíbila a spílal proto u šéfa týmu Maurizia Arrivabeneho. Přišla velká cena Ruska a s ním i vzestupný výsledkový trend, který Räikkönen načal už v Bahrajnu. Do Soči navíc přijel s pozitivní náladou, jež nedoznala následků ani po tomto Marchionneho vyjádření.

V důležitých chvílích jej navíc podpořil i kolega Vettel. „Dost možná to nebyly závody, které by si zasloužil. V Bahrajnu to samozřejmě byl start a první kolo, jež ho o hodně připravily. Nebýt toho, jsem si jistý, že stál na stupních vítězů,“ zastává se Räikkönena druhý jezdec Ferrari.

„Vidím přesně, co se děje a pravdou je, že se věci nevyvíjí jeho směrem na sto procent. V padoku podle mě není pochyb o tom, že je jedním z nejtalentovanějších pilotů, které tu máme.

Nemyslím si, že by někdo další mohl vstoupit do WRC, prezentovat se takovými výsledky jaké měl a po návratu se hned znovu dostat do tempa. Nemyslím si proto, že někdo pochybuje o jeho dovednostech nebo talentu, ale jak už jsem zmínil, potřebujete, aby vám šla spousta věcí naproti.

Když se podíváte o rok zpátky, pak jsem měl závody, kde to také nešlo podle přestav – hýbe se to nahoru a dolů, ale obvykle se to v průběhu sezony vyrovná,“ přidává na to konto Vettel.

V podobném duchu se již vyjadřoval samotný Räikkönen po závodě v Soči. Poukazoval především na malé detaily, které ve výsledku mohou znamenat velké rozdíly ve výsledcích.

„Měl jsem špatný vstup do sezony. Bylo to daleko od ideálu, ale tento víkend (GP Ruska) byl zcela určitě krokem vpřed. Samozřejmě jsme spokojení s tím, jak všechno probíhalo, ale stále jsme dokončili pouze třetí. Ztratili jsme na startu a pak už se toho zase tak moc nestalo.

Stále zkoušíme, zlepšujeme se a jsem si jistý, že se tam dostaneme. Všechno je to o malých detailech, ty musí zapadnout a pak budeme mít na první místo. Po většinu času jsme my čtyři (oba jezdci Mercedesu a Ferrari) byli blízko, takže je to malý rozdíl, který jej ve výsledku činí obrovským,“ popisoval tehdy Räikkönen.

Power walking. #ScuderiaFerrari #Seb5 #Kimi7 #SF70H #F1 #Ferrari #PrancingHorse

Příspěvek sdílený Scuderia Ferrari (@scuderiaferrari),

Diskuse k článku

Napsat komentář