Räikkönen doplatil na strategii, v Monaku vyhrál Vettel

Velká cena Monaka 2017 mnoho dramat nenabídla. Rozhodovalo se v boxech, kde to nejlépe zvládli Vettel s Ricciardem. Na druhou stranu tak vítězství ztratil Räikkönen. Ferrari ale i tak získalo hodnotný double a první výhru v Monaku od roku 2001.

7 Štítky: GP Monaka výsledky Zveřejněno 28. 05 2017 — Josef Nekvinda

První zatáčka závodu byla od všech jezdců velmi opatrná a všichni se do ní nakonec vtěsnali bez jediného problému. K vidění nebyly ani žádné předjížděcí manévry, a tak až na pár výjimek ve středu pole zůstalo pořadí z kvalifikace neměnné. Zpočátku zkoušel Ricciardo tlačit na svého kolegu Verstappena, ale vzhledem k povaze městského okruhu v Monte Carlu od svých snah upustil. Příliš mnoho akce posléze k vidění nebylo. V sedmnáctém kole pro problémy s převodovkou odstoupil Nico Hülkenberg.

Čekalo se tedy, co s pořadím udělají povinné zastávky v boxech. Tou první to odstartoval Max Verstappen, který se pokusil o undercut na Valtteriho Bottase. Mercedes ale zaujal defenzivní strategii a Fina stáhnul do boxů jen o kolo později. O čem se však bude hodně diskutovat, jsou zastávky ze strany Ferrari. Vedoucí Räikkönen vcelku nepochopitelným způsobem zajel jako první a ztratil při předjíždění vozů o kolo zpět. Vettel zůstal na trati déle a záměr byl splněn do puntíku – Němec se před svého kolegu dostal. Podobný scénář se odehrál i v případě Red Bullu, kdy Ricciardo přeskočil dokonce i Bottase.

Krátce před koncem závodu se doslova roztrhl pytel s nehodami. Na trať nakonec musel i safety car v důsledku kontaktu mezi Buttonem a Wehrleinem, po němž skončil Němec na boku v zatáčce před nájezdem do tunelu. Během režimu zpomalovacího vozu pak v Sainte Devote havaroval Ericsson a v témže místě, jen po restartu, boural i Vandoorne. Ke kontaktu pak došlo i mezi Kvjatem a Pérezem.

Závod tedy dokončilo pouze 13 vozů a první v cíli byl klasifikován Sebastian Vettel. Za ním už se seřadil Räikkönen, Ricciardo, Bottas a Verstappen. Carlos Sainz udržel svou šestou příčku z kvalifikace i před dotírajícím Hamiltonem, který tak sedmým místem zmírnil bodovou ztrátu.

Výsledky GP Monaka 2017:

Diskuse k článku

Napsat komentář