Räikkönen cílí na další pole position, Vettel se zlobí na Hamiltona

Scuderia znovu ukázala, že i v dalším závodě by se mohla prát o vítězství. Po dopolední porážce od Mercedesu ve druhém tréninku zvítězila zásluhou finského závodníka.

Štítky: Ferrari GP Kanady Zveřejněno 9. 06 2017 — Lukáš Štěrovský

Lepším z dvojice jezdců byl tentokrát tedy Kimi Räikkönen, který tak navázal na svůj dobrý výkon z Monaka. „Jsem šťastný, ale je to jen pátek. Nechci z toho dělat velký příběh. Věci šly hladce, byl to normální den a z vozu jsem měl velmi dobrý pocit. Stále máme práci, kterou musíme odvést, abychom mohli bojovat o pole position. Uvidíme,“ přemýšlí Iceman.

„Na této trati potřebujete hodně přítlaku v některých zatáčkách, jinde zase méně, takže budeme muset najít kompromis. Byl to dobrý den, ale vždycky je prostor pro zlepšení. Pokusíme se v příštích dnech zůstat na čele a uvidíme, co udělají ostatní. Povaha tohoto okruhu je celkem obtížná, protože potřebujete přítlak v některých zatáčkách, ale také rychlost na rovinkách. Tak to ale bylo vždy a vždy to tak bude,“ říká Räikkönen.

Sebastian Vettel nezažil ideální pátek. V odpoledním tréninku se dvakrát roztočil, během závodní simulace jej zbrzdil Lewis Hamilton, a co se výsledků týče, podlehl svému kolegovi Räikkönenovi. „Myslím, že ke konci jsme porozuměli tomu, co vůz potřebuje a co máme naplánovat na zítra, aby to pro nás byl lepší den. Celkově to byl těžký trénink, trať byla hodně kluzká. Bylo trochu otravné, jak jsem uvízl za Hamiltonem. Chtěl jsem získat z vozu dobrý pocit a nechat si mezeru. Jenže on udělal chybu. To bylo nešťastné. Trošku mi to pokazilo rytmus.

Problémem je, že když se snažíte dělat více kol v řadě, provoz není ideální. Jsem si celkem jistý, že to neudělal naschvál, že se snažil o to samé co já – jet tak, aby z vozu získal dobrý pocit. Klouzalo to a bylo lehké chybovat. Myslím, že já sám jsem se roztočil dvakrát. Podle mého to bude během víkendu lepší, zdejší okruh se vždycky hodně zlepší,“ ví Němec.

Diskuse k článku

Napsat komentář