Räikkönen a Leclerc si vymění vozy už tento týden

Příští týden dostanou jezdci příležitost vyzkoušet letošní monoposty v týmech, které pro ně budou novým domovem od následující sezóny.

Štítky: Charles Leclerc Kimi Räikkönen Zveřejněno 25. 11 2018 — GPF1.cz

Charles Leclerc si poprvé vyzkouší vůz Ferrari jako oficiální pilot. Samotný Leclerc tvrdí, že to bude jízda plná emocí.

„Bude to pro mě opravdu mimořádné, jelikož se poprvé svezu jako oficiální jezdec ve voze Ferrari. Bude to poměrně emotivní,” řekl Leclerc.

„Sauber a Ferrari jsou odlišné týmy. Nerad srovnávám dva odlišné vozy, protože každý má jiné vyvážení a řídí se jinak. Opravdu se velmi těším, že si to vyzkouším.”

Leclerc si vymění vůz s Kimim Räikkönenem, který bude řídit vůz Sauberu.

Pierre Gasly povýší z Toro Rosso do Red Bullu, což bylo delší dobu už jasné.

Carlos Sainz si také vyzkouší vůz McLarenu už letos, stejně jako jeho nový týmový kolega Lando Norris. Norris se letos již několikrát objevil ve volných trénincích během závodních víkendů.

Williams dá šanci svým dvou pilotům také. George Russell a Robert Kubica se během dvoudenních testů mezi sebou vystřídají.

Daniil Kvjat se vrátí do sedačky také. Bude testovat pro Toro Rosso, kam nastoupí také jako stálý pilot. Po boku Kvjata bude testovat Sean Gelael, který ale určitě nebude druhým pilotem týmu. Toro Rosso očekává, že nastoupí Alexander Albon.

Lance Stroll by měl vyzkoušet jízdu ve voze Force India, i když oficiální potvrzení ještě nepřišlo.

Diskuse k článku

Napsat komentář