Pyšný otec Keke Rosberg se opřel do Hamiltona a prozradil, jak podporuje svého syna

Šampion formule 1 z roku 1982 Keke Rosberg poskytl ojedinělý rozhovor u příležitosti triumfu syna Nika Rosberga v šampionátu. Uznávaný pilot F1 závod sledoval u kamaráda v Dubaji, hodinu cesty od okruhu Yas Marina, kam přijel ihned po jeho skončení. Keke Rosberg se ze světa formule 1 stáhl po přestupu svého syna k Mercedesu v…

2 Štítky: Keke Rosberg Nico Rosberg Zveřejněno 28. 11 2016 — Lukáš Štěrovský

Šampion formule 1 z roku 1982 Keke Rosberg poskytl ojedinělý rozhovor u příležitosti triumfu syna Nika Rosberga v šampionátu. Uznávaný pilot F1 závod sledoval u kamaráda v Dubaji, hodinu cesty od okruhu Yas Marina, kam přijel ihned po jeho skončení.

Keke Rosberg se ze světa formule 1 stáhl po přestupu svého syna k Mercedesu v roce 2010. Od té doby neposkytl žádný rozhovor. Dvě hodiny po závodě v Abú Dhabi však učinil výjimku a rozpovídal se nejen o triumfu Nika, který popsal jako nejvíce vybojovaný šampionát ze všech. Přirozeně došlo i na synova konkurenta.

banner_vstupenky

„Lewis je v LA, je tady, tam a všude jinde. Jiný chlapík se soustředí jen na jedinou věc: výživu, časové rozdíly, trénink, uvolnění se v pravý čas. A zdá se, že to funguje. Myslel jsem si, že tento den přijde. Mám pravidlo, podle kterého musíte splnit tři věci: vyhrát závod, vyhrát v Monaku a vyhrát šampionát. Nico si to teď může odškrtnout,“ prohlásil Keke Rosberg.

„Obdivuju ho za jeho duševní sílu a odhodlání. Je stoprocentní, a nemá nic společného s tím, jakým způsobem jsme se rozhodli, že se stane pilotem F1. Absolutně nic společného. Poslední tři roky byl pod velkým tlakem, protože bojoval o vítězství a šampionát každý víkend, každý rok, a selhání vám ubližují. Ale to je povaha sportu. Jestliže chcete vyhrát šampionát, nemůžete mít moc smůly.“

Rosberg senior vyhrál v roce 1982 s Williamsem, tedy 34 let před úspěchem Nika. Zajímavostí je, že jediné dva další tituly, které v F1 získali otec a syn, od sebe rovněž dělí 34 let (Graham a Damon Hillovi).

Keke Rosberg rovněž přiznal, že největším dramatem pro něj byl manévr Maxe Verstappena na Nika z úvodu závodu. „Pořádně jsem se napil piva a pomyslel si: ‚Tohle teda bude něco‘.“ Podle Rosberga staršího letošní triumf rovněž zvýší šance jeho syna na zopakování podobného úspěchu v příštím roce. „Šťastný člověk podává lepší výkony než nešťastný, takže je to pravděpodobné. Ale to platí i pro ostatní.“

Nico zase prozradil, že ho jeho otec každý závodní víkend podporuje SMS zprávami typu „Pedal to the metal“ (v překladu něco na způsob jeď tak rychle, jak to jen půjde). „Je to obtížné. Něco říct musíte, ale co? Neroztoč se v první zatáčce? To přece nemůžete! Snažíte se, aby si to užíval. Je to sport, takže si to všichni musíte užívat. Tlak musí být vždy menší než radost ze sportu,“ dodal Keke Rosberg.

Čtěte dále: Video: Dojemné začátky kariéry mistra světa sezony 2016

Diskuse k článku

2 komentáře: “Pyšný otec Keke Rosberg se opřel do Hamiltona a prozradil, jak podporuje svého syna”

  1. Lukas Bordovsky napsal:

    Ferrarista4ever 2041 😉

  2. Ferrarista4ever napsal:

    Kimi Räikkönen (2007) – Robin Räikkönen (2042?)

Napsat komentář