Pukutu má Vettel za “špatný vtip”. A vůbec: Kam všechny ty peníze chodí?

Sebastian Vettel vnímá svůj trest v podobě pokuty za jízdu na skútru za velmi špatný vtip, aby toho nebylo málo, další finanční sankce přišla i během kvalifikace za rychlost v boxové uličce.

Štítky: Aston Martin GP Austrálie Sebastian Vettel Zveřejněno 15. 04 2022 — Vašek Štěpánek

Pilot Aston Martinu rozhodně nezažívá povedený comeback. V prvním tréninku Vettela potkaly technické problémy a musel měnit motor, kvůli tomu se nemohl zúčastnit druhého tréninku a ve třetím skončil ve zdi – jen chvíli před kvalifikací, která se také nepovedla.

Nepříznivý vývoj víkendu zatím Vettel ale zvládá dobře, nicméně jej pobouřil ‚incident‘ z prvního pátečního tréninku. Za desátou zatáčkou musel pilot Aston Martinu zastavit svůj monopost a nechat jej na trati.

Vettel nejprve pomáhal maršálům s hasícím přístrojem, následně si vypůjčil skútr a během červených vlajek se sám po trati dopravil do zázemí svého týmu. Právě za tuto jízdu byl německý závodník vyšetřován.

Podle pravidel se Vettel dopustil nedovoleného pobytu na trati a byl ‚odměněn‘ pokutou ve výší 5 tisíc eur (zhruba 120 tisíc korun). Čtyřnásobný šampion svému trestu nerozumí. „Je to hodně špatný vtip, co jiného by to mělo být?

Bylo by fajn, kdybychom věděli, co se s těmito penězi děje. Nikdo z nás netuší, co se potom stane. To mi připomíná, že vlastně nikdo z nás doteď neví, co se stalo s 50 tisíci eury, které vloni musel Max zaplatit za to, že se dotknul zadního křídla,“ popichuje Vettel.

Aby toho nebylo málo, Vettel v kvalifikaci obdržel další pokutu v hodnotě 600 euro za překročení maximální povolené rychlosti v pitlane. Němcovi bylo naměřeno 85 km / h, přitom maximální povolená rychlost je v těchto místech 80 km /h.

Pilot Aston Martinu závodil s časem, kvůli své nehodě ve třetím tréninku se málem nestihl zúčastnit první části kvalifikace, a proto v boxech pospíchal – chtěl zajet alespoň jedno měřené kolo. Nakonec Vettel skončil osmnáctý.

„Je to hodně zvláštní den. Vývoj událostí jde zatím proti nám a rozhodně jsme si takový víkend v Melbourne nenaplánovali. Už to tak ale je, chci poděkovat týmu za jejich silného ducha, kluci odvedli skvělou práci mezi posledním tréninkem a kvalifikací,“ dodal Vettel.