První trénink: Hamiltonovi stačil jen Verstappen

Velká cena Rakouska se rozběhla tréninkovými jízdami, které jako první vyhrál Lewis Hamilton. Mimo to byla k vidění velká spousta výletů mimo trať.

Štítky: GP Rakouska výsledky Zveřejněno 7. 07 2017 — Josef Nekvinda

První tréninkové jízdy načal měřeným pokusem Max Verstappen. Na čele vydržel celou čtvrthodinu, než se na špici výsledkové listiny začali posouvat favorité. Svou sílu nejprve demonstrovali jezdci Mercedesu, jenž od návratu formule 1 na Red Bull Ring v roce 2014 nenašel přemožitele. Pak za to vzal i Sebastian Vettel na ferrari. I on si připsal nejrychlejší čas a překonal tak jezdce Mercedesu. V tomto duchu změn se pokračovalo i v dalším průběhu tréninku. Nakonec jej ovládl Lewis Hamilton před Maxem Verstappenem a Valtteri Bottasem.

Vývoj pátečních jízd poznamenaly taktéž výjezdy mimo trať. Velký problém jezdcům činil zejména stoupavý nájezd do první zatáčky. Hladký povrch dráhy společně s vysokými rychlostmi jim tak dělaly vrásky z pohledu trefit správný brzdný bod. Mimo vymezený prostor se proto ocitla velká většina závodníků, a to i v jiných úsecích dráhy. Pouze však Verstappen a Grosjean doznali drobných poškození na svých vozech.

Na výsledkové listině se objevila taktéž dvě staronová jména. V rámci volných jízd do vozu Force Indie, potažmo Renaultu, usedl Alfonso Celis a Sergej Sirotkin. Vyjma jezdců Sauberu, kteří uzavírali celé startovní pole, skončili oba s velkou ztrátou na vítězného Hamiltona i své týmové kolegy.

Výsledky prvního tréniku GP Rakouska:

Diskuse k článku

Napsat komentář