První den testů v Maďarsku pro Ferrari

První den testů v Maďarsku nakonec opanovalo ferrari v rukou Charlese Leclerca. Ten zajel nejrychlejší čas až v samotném závěru, čímž překonal do té doby prvního Stoffela Vandoorna.

1 Štítky: Testy výsledky Zveřejněno 1. 08 2017 — Lukáš Štěrovský

Pilot formule 2 zajel nejrychlejší kolo v samotném závěru jízd, když překonal dosavadní čas Stoffela Vandoorna o necelou desetinu. Belgičana odpoledne zřejmě opět zdržel technický problém na jeho mclarenu, neboť většinu času strávil v garáži. V závěru se přece jen na trať vydal, a to s několika novými díly na voze.

Za Mercedes testovali Valtteri Bottas, který zkoušel pneumatiky Pirelli pro rok 2018, a pilot GP3 George Russell. Ten zkompletoval bezmála sto dvacet okruhů, lépe už na tom byl pouze právě Bottas. Odpolední část nepřinesla žádné větší potíže jezdců. Sean Gelael, který se dopoledne roztočil a způsobil červené vlajky, jezdil jako jeden z mála dlouhé stinty a závodní simulace.

Max Verstappen sice oproti dopoledni už jezdil, rychlejšího času ale nedosáhl a skončil jedenáctý. Pro úplnost dodáváme, že první Charles Leclerc ztratil vteřinu a půl na pole position Sebastiana Vettela z letošní Grand Prix Maďarska.

Celkové výsledky 1. dne testů

Soutěžte se Sport TV o luxusní ročenku podepsanou Maxem Verstappenem

Dopolední část

Vandoodne, který pro technické trable rovněž způsobil i jedny červené vlajky, zajel nejrychlejší kolo až v samotném závěru dopolední části, čímž překonal Bottase. Fin ale testuje pneumatiky Pirelli pro sezonu 2018. I přes smyk se dařilo Charlesi Leclercovi.

Čtvrtý skončil náhradník za Felipeho Massu Lance Stroll. Debut ve voze F1 si odbyl George Russel. Pilot GP3 odjel 54 kol s vozem Mercedesu a skončil na šesté příčce. Moc toho naopak neodjel Red Bull s Maxem Verstappen, a to pro podezření na problémy s motorem.

Nizozemec nakonec zkompletoval jen 11 okruhů a na nejrychlejší čas ztratil více než tři a půl vteřiny. O další červené vlajky se postaral Sean Gelael, který se roztočil s vozem Toro Rosso.

Výsledky 1. dne testů – dopoledne

Diskuse k článku

Jeden komentář: “První den testů v Maďarsku pro Ferrari”

  1. INF_11 napsal:

    Nechci být štoura, ale proč nové pneumatiky zkoušejí jen u Mercedesu? 🙂 tím získají docela výhodu, nasosají nějaké data, která se jim budou hodit pro vývoj auta pro příští sezónu 😮 Nebo je tam něco co mi uniká? 😀

Napsat komentář