Provozním ředitelem Williamsu je Frederic Brousseau, přišel z letectví

Společnost Williams Racing dnes oznámila jmenování Frederica Brousseaua provozním ředitelem.

Štítky: Williams Zveřejněno 14. 03 2023 — GPF1.cz

Frederic Brousseau se po 26 letech kariéry v leteckém průmyslu připojí k našemu týmu v dubnu.

“Není lepšího pocitu, než se vydat na zcela novou cestu a pracovat na dosažení svých snů,” podělil se o své pocity Brousseau. “Začátek sezóny byl vzrušující a já se těším, že se připojím k týmu s takovým dědictvím Formule 1. Nemohu se dočkat, až začnu pracovat a budu se podílet na budování budoucnosti organizace společně se všemi ve Williams Racing.”

Brousseauva kariéra začala ve společnosti Pratt & Whitney Canada v roce 1997 v tovární hale a postupně prošla řadou provozních a manažerských funkcí, včetně přímých iniciativ v oblasti mezinárodních projektů zásobování. Jako generální ředitel leteckého střediska společnosti v Mirabelu řídil otevření závodu a jeho nejmodernější výrobní linky na motory, které pohánějí komerční proudové letadlo Airbus A220.

Poté, co Brousseau během svého působení ve společnosti Pratt & Whitney zastával několik vedoucích funkcí, byl v dubnu 2022 jmenován viceprezidentem pro provoz ve společnosti P&W. V této funkci dohlížel na celosvětový provoz společnosti zahrnující 12 závodů v Kanadě, Polsku, Maroku a Číně. Vedl také celosvětový dodavatelský řetězec společnosti, strategii zásobování i industrializaci nových programů.

Brousseau byl zodpovědný za vývoj a zavádění provozní strategie se zaměřením na zajištění provozní konkurenceschopnosti svých závodů a dodavatelského řetězce. Během svého působení ve společnosti P&W hrál také vedoucí roli v oblastech bezpečnosti a ochrany zdraví zaměstnanců, ekologicky udržitelných výrobních filozofií a postupů a rozvoje talentů v různých multikulturních a mezioborových prostředích.

Matthew Savage, předseda představenstva společnosti Williams Racing, s potěšením vítá Brousseaua ve svém týmu a uvádí:

“Jsme velmi rádi, že můžeme přivést Frederica na palubu jako energického a zkušeného lídra, který může pomoci s transformací společnosti Williams Racing. Svou kariéru začal prací v dílně a ve své poslední funkci se staral o celosvětové letecké operace, včetně řízení několika světových výrobních závodů a provozu s více než 10 000 zaměstnanci. Očekávám, že významně přispěje k naší cestě ve Williams Racing.”