Propadneme se, připouští Force India
I když je debut nové force indie vydařený, je také velmi zpožděný, a proto tým očekává propad formy.
I když je debut nové force indie vydařený, je také velmi zpožděný, a proto tým očekává propad formy.
Zatímco všichni ostatní soupeři jezdí se svými letošními vozy od prvního dne prvních testů v Jerezu, Force India dostala svůj VJM08 na trať až tento týden v pátek. S novým vozem tedy absolvuje jen necelé tři dny příprav, zatímco ostatní 12.
„Bohužel se propadneme,“ připustil zástupce šéfa týmu Bob Fernley v rozhovoru pro Sky Sports. „Na začátku budeme ztrácet, ale snad trend z poslední doby otočíme a budeme mít dobrou druhou polovinu sezóny.“
Příčinou současného stavu jsou pochopitelně peníze, či spíš jejich nedostatek. „Máme problémy s cash flow, o tom není pochyb, naše dodavatele těžce zasáhly krachy Caterhamu a Manoru, pořád kvůli tomu trpí. My jsme měli velmi velké výdaje v období nízkých příjmů,“ vysvětloval Fernley.
„Je to velmi těžké. Ano, přežijeme, ale chceme přežít konkurenceschopní. Je to těžké pro všechny nezávislé týmy, nás, Sauber a dokonce i Williams.“
Nadějí pro Force Indii je skutečnost, že nový vůz jezdí spolehlivě. Za den a půl zvládl přes 200 kol.
„Je to překvapení pro mě a tým, pro všechny, ale to jsme samozřejmě potřebovali,“ uvedl Nico Hülkenberg. „První dojmy jsou dobré. Žádné záseky, žádné problémy, to je velmi pozitivní. Už jsme udělali kus dobré a pořádné práce.“
„Je podobný loňskému vozu, takže jsme okamžitě našli dobrý základ, ze kterého můžeme při práci vycházet.“




Diskuse k článku