Projekt Aston Martin se Vettelovi zamlouvá

Sebastian Vettel prozradil, že projekt Racing Pointu/Astonu Martin se mu zdá jako dobrý, ale stále se bude muset zaměřit i na podrobnosti ohledně této varianty. Závodník není nejmladší, proto nemůže mnoho riskovat.

Štítky: Aston Martin Sebastian Vettel Zveřejněno 20. 07 2020 — Jiří Košta

Čtyřnásobný šampion formule 1 byl z Ferrari vypovězen, což samotného jezdce hodně překvapilo. Jeho místo zaujme Carlos Sainz, takže si musí Vettel hledat na poslední chvíli jiné místo.

Racing Point se zdá jako nejlepší varianta pro následující rok, ale jak Lance Stroll, tak Sergio Pérez, mají smlouvy pro následující rok. Kromě toho je ve vedení celé stáje právě Strollův otec Lawrence. Vyvázat jednoho nebo druhého pilota by nebylo snadné, nicméně šampion zní z projektu Racing Point/Aston Martin nadšeně.

„Z venku to zní dobře. Nejsem součástí týmu, takže to neznám uvnitř, přesné plány a tak podobně. Formule 1 se pohybuje tak rychle, stejně jako samotný svět. Lidí se musí rozhodovat rychle, protože se všechno může rychle změnit.

Leclerc vyhrál politickou válku nad Vettelem

Momentálně to může vypadat skvěle, ale jsem tu už dost dlouho na to, abych věděl, na co se musím zaměřit, případně jakým směrem by se to všechno mohlo na roštu ubírat,” prozradil Vettel pro Sky Sports F1.

Pro německého závodníka je projekt Astonu tou nejlepší variantou. S velkým přílivem peněz a snahou se může stáj brzo dostat do souboje o vítězství a tituly. Vettel také už není nejmladší, proto se nemůže uvázat do projektu na dalších pět až sedm sezon.

Red Bull jednoznačně řekl, že závodníka zpátky do týmu nevezme, zatímco McLaren podepsal Daniela Ricciarda a Renault Fernanda Alonsa. Mercedes by měl oficiálně potvrdit stávající sestavu v podobě Lewise Hamiltona a Valtteriho Bottase. Dominantní stáj posledních let bude v budoucnosti chtít spíše jezdce ze své juniorské akademie, podobně jako Renault.

Vettel přesto věří, že se všechno obrátí v jeho prospěch, jelikož s rozhodnutím nespěchá. Jednou z variant je i tým Alfa Romeo, kde momentálně je i jeho bývalý týmový kolega z Ferrari Kimi Räikkönen.

Ferrari by se rádo s Vettelem rozešlo už během letoška, budou-li možnosti

Závodník ale z možnosti přesunu do slabšího týmu příliš nadšený není. Nejde mu o peníze, nebo závodění uprostřed pole. Vettel chce zkrátka ještě něco dokázat, Aston Martin by tak mohl získat šampiona za slušnou cenu.

„Dokázal jsem hodně, ale stále chci dokázat ještě více. Pokud podepíšete pro tým, který je daleko od šance, tak pravděpodobně dostanete odpověď.

Chci vyhrávat, což umím. Myslím si, že všichni víme, že každý chce být ve voze, který je schopen vyhrávat. Proto to pravděpodobně není v možnostech (Alfa Romeo), ale musím zvážit, kde mám šanci toho dosáhnout,” dodává závodník.