Prodej AlphaTauri vykonstruoval jediný novinář

Dr Helmut Marko si myslí, že zvěsti o potenciálním prodeji AlphaTauri vyvolal jediný novinář.

Štítky: AlphaTauri Franz Tost Helmut Marko Zveřejněno 4. 03 2023 — Jiří Košta

Tým se sídlem ve Faenze, který je stejně jako premiérový tým Red Bull Racing také vlastněn společností zabývající se energetickými nápoji, nyní podnikl krok a vydal oficiální prohlášení, aby tyto fámy popřel.

Šéf Franz Tost v prohlášení odkázal na nedávné schůzky s Oliverem Mintzlaffem, který po smrti Dietricha Mateschitze nyní zastupuje nejvyšší vedení nápojářské společnosti.

„Měl jsem několik velmi dobrých schůzek s Oliverem Mintzlaffem, který potvrdil, že akcionáři Alpha Tauri neprodají a že Red Bull bude tým podporovat i v budoucnu,” řekl Tost.

„Všechny tyto fámy nemají žádný základ a tým se musí na začátek sezony soustředit na lepší výkon než v loňském roce.”

Pro německou publikaci Sport1 Rakušan Tost řekl, že zvěsti tým zneklidnily těsně před začátkem sezony 2023.

„V posledních dnech jsem byl zaneprázdněn uklidňováním svých zaměstnanců, kteří se kvůli fámám báli o svou práci. Bylo to zbytečné a nepříjemné.

Musíme se zlepšit, to není pochyb. Ale výkon nemá nic společného s pověstmi. Vždy budeme patřit Red Bullu.

A filozofie z naší strany se nezměnila. Ve výchově mladých jezdců budeme pokračovat i v budoucnu,” trval na svém Tost.

Uživatel Scuderia AlphaTauri na Twitteru: „Behind the Visor is back! ✌️ learn more about what makes @nyckdevries a perfectionist 👇 https://t.co/ACEs9puZNc“ / Twitter

Marko, nejvyšší představitel Red Bullu ve formuli 1, si myslí, že tyto fámy vyvolal jediný novinář.

„Přišel za mnou novinář a vlastně jsme se jen bavili o tom, kteří noví výrobci a investoři by mohli mít zájem o formuli 1,” vysvětlil.

“V této souvislosti jsem nikdy neřekl, že AlphaTauri je na prodej, pouze o tom, jak by se mohla zvýšit efektivita našeho druhého týmu. Není tajemstvím, že s devátým místem v poháru konstruktérů nemůže být nikdo spokojený,” 79letý- dodal starý Marko.

Bývalý pilot F1 Ralf Schumacher, který je známý tím, že má blízko k Tostovi, si myslí, že role AlphaTauri při vývoji jezdců ospravedlňuje samotný tým.

„Například Sebastian Vettel, Max Verstappen a Daniel Ricciardo byli všichni učni Franze Tosta,” řekl.

„A když se podíváte na dnešní pole jezdců, tak s Carlosem Sainzem, Maxem, Pierrem Gaslym, Alexanderem Albonem a Yuki Tsunodou pochází pět jezdců z juniorské školy Red Bullu. To je čtvrtina celého pole.

Takže úspěch týmu nelze popsat pouze s ohledem na poslední pořadí mistrovství světa.”