Proč Vettel nevyužívá sociální sítě a nechce zanechat odkaz

Pilot Ferrari je jedním z mála z padoku formule 1, který nevyužívá sociální sítě. Vettel je známý tím, že si svoje soukromí pečlivě střeží. Teď prozradil, proč tomu tak je.

Štítky: Sebastian Vettel Zveřejněno 8. 05 2019 — Lukáš Štěrovský

„Prostě se nedokážu ztotožnit s generací, která chce pořád všechno sdílet,“ vysvětluje Němec. „Není to tak, že bych něco skrýval, to vůbec ne. Mnoho lidí si asi myslí, že život pilota formule 1 je hodně netradiční, ale já mám vlastně rád normální život a takový i vedu. Ale nemám touhu jej sdílet. Proč? Nevidím v tom smysl. Proč vůbec potřebujete lidem sdělovat, co zrovna děláte?“

Vettel se mimo jiné také přiznal k tomu, že nebude smutný, pokud si jej lidé nezařadí jako výraznější personu v historii královny motorsportu. „Nezáleží mi na tom, nepotřebuji po sobě zanechat odkaz. Myslím, obzvláště v dnešní době, že se svět pohybuje strašně rychle. Nepotřebuji, aby si mě někdo zapamatoval.

Miluji tradice, a přesto jsem proti tomu, abych se zaseknul v jednom momentě, v jedné éře. Podle mého je dobré jít dál, dopředu… musíme tak učinit. Doufám, že se mi to podaří také, až budu starší. Jsem progresivní… chtěl bych se i pak umět přes vše dostat a nedívat se za sebe. Je hezké zpětně zhodnotit kariéru, ale to není smysl našich životů, hádám. Měli bychom se dívat dopředu,“ má jasno Sebastian Vettel.

Diskuse k článku

Napsat komentář