Proč Verstappen bojuje s Leclercem jinak než s Hamiltonem

Úřadující mistr světa Max Verstappen otevřeně promluvil o soubojích mezi Leclercem a také mezi Hamiltonem. Ke každému pilotovi se pilot Red Bullu chová jinak a nyní poodhalil, proč tomu tak je.

Štítky: Max Verstappen Red Bull Zveřejněno 23. 04 2022 — Vašek Štěpánek

V prvních dvou závodech se Leclerc a Verstappen utkali o vítězství v závodě. Pilot Ferrari se radoval v Bahrajnu, úřadující šampion pro změnu v Saúdské Arábii. Souboje s Monačanem si pilot Red Bullu protazím pochvaluje.

Co mají oba závody společného? Jak v Bahrajnu, tak v Saúdské Arábii mezi sebou piloti sice bojovali hodně tvrdě, za to ale férově a chytře – především Leclerc v Bahrajnu. Úvodní bitvy o vedení závodu pro Verstappena přišly hned po náročné a kolizemi poznamenané sezoně.

Verstappen už v úvodu sezony přiznal, že do bojů o vedení letos půjde jinak, zatím se zdá, že svá slova drží. Boje s Leclercem jsou sice na hraně, ale ne za hranou, která byla vloni hned několikrát překročena.

„Ano, tyhle bitvy (s Leclercem) jsou jiné, je to více přirozené. Oba jsme mladí a známe se už z dob, kdy jsme jezdili na motokárách. Nyní spolu soupeříme zase. Mám také radost z Carlose (Sainze), který má konečně dobré auto,“ uvedl obhájce titulu.

Pilot Red Bullu se dále rozpovídal o rivalitě, kterou vloni sdílel s Lewisem Hamiltonem. Oba závodníci bojovali o titul mistra světa a jejich boj hned třikrát vyústil v nehodu, a to na Silverstonu, Monze a v Džiddě.

„Myslím, že vloni to bylo až moc intenzivní. Mercedes po dlouhé době nedominoval a bylo možné s nimi soupeřit, opravdu moc jsme je chtěli porazit. Nemyslím si ale, že to bylo mezi mnou a Hamiltonem osobní.

Jezdíme pro velké týmy, organizace a veškeré neúspěchy a kontroverzní momenty na trati pouze prohlubovaly propast mezi námi. Velkou roli také sehrály naše týmy, které mezi sebou bojovaly snad ještě tvrději než my na trati,“ zakončil Verstappen.