Proč ve formuli 1 skončily vavřínové věnce? Nyní se vrací

Vavřínové věnce byly po mnoho let prezentovány na pódiích závodů F1 (nejen pro vítěze, ale také pro 2. a 3. místo). Najednou ale zmizely. Proč tomu bylo?

Štítky: F1 Sprint kvalifikace Zveřejněno 15. 07 2021 — Jiří Košta

Vzhledem k tomu, že se sponzorství na závodních kombinézách jezdců stalo v 80. letech 20. století výraznějším a dávalo pochopitelně stájím více peněz, tak se musel řešit jeden zásadní problém.

Na stupních vítězů vavřínové věnce zakrývaly loga sponzorů. Sponzoři nebyli nadšeni, že jejich loga nebylo možné vidět na těchto „finančně lukrativních fotografiích“ nebo v televizi. Z tohoto důvodu tradice zanikla a fanoušci viděli věnce naposledy po italské GP roku 1985. Poslední vavříny si tak odnesl Alain Prost. Pokud jste si lámali hlavu nad tím, proč mají vždy jezdci po závodě na kšiltovkách Pirelli vavříny, tak je to právě z tohoto důvodu. Zkrátka nostalgická vzpomínka.

To se ale nyní mění, protože po více než třiceti letech budou dostávat závodníci vavříny znovu, tentokrát ale místo trofejí ve sprintových závodech, které formule 1 zavádí jako experiment od letošní GP Velké Británie.

Audi s SUV e-tron válcuje konkurenci, nejen co se týče elektrických pohonů