Proč Ricciardo tak moc ztrácí na týmového kolegu

Šéf týmu McLaren Andreas Seidl se vyjádřil ohledně možné budoucnosti Daniela Ricciarda. Australan se v McLarenu i letos trápí, na týmového kolegu Landa Norrise má už propastné manko o hodnotě 37 bodů.

Štítky: Andreas Seidl Daniel Ricciardo Lando Norris McLaren Zveřejněno 5. 06 2022 — Lukáš Štěrovský

Vloni Ricciardo sice získal pro tým z Wokingu výhru na Monze, jenže v celkovém součtu ztratil na Norrise 55 bodů – tedy hodnotu přesahující dvě výhry. „Daniel říká, že s autem stále není obecně stoprocentně sžitý, zejména v kvalifikaci, když ho musí dotlačit na absolutní limit,“ vysvětluje Andreas Seidl. „Má proti sobě také silného týmového kolegu. Když si to dáte dohromady, vznikne ten rozdíl, který je občas viditelný.“

Jenže v některých případech Ricciardo ztrácí opravdu hodně. Jak se ale ukázalo, nemuselo by to být jen jeho vinou. Ve Španělsku, kde dokončil čtyři příčky za Norrisem, který trpěl angínou, ho zlobila technika, jak McLaren zpětně zjistil. „Našli jsme problém na autě, který vše vysvětlil. To bylo důležité, abychom se z toho ponaučili,“ sdělil bez větších detailů Seidl.

I tak je ale Ricciardova budoucnost u týmu nejasná. Smlouva mu oficiálně končí na sklonku roku 2023. „Jediné, co můžeme udělat, je pokračovat v tvrdé práci, aby do sebe všechny kousíčky skládanky zapadly,“ tvrdí Andreas Seidl.

Andreas Seidl