Proč Renault nepodepíše s Alonsem

Negativita Fernanda Alonsa, kterou dává najevo v McLarenu, mu nepřímo zavřela dveře do Renaultu. Jeho šéf Cyril Abiteboul totiž tvrdí, že poslední, co by chtěl, je mít „frustrovaného Fernanda ve voze Renault“.

4 Štítky: Cyril Abiteboul Fernando Alonso Renault Zveřejněno 29. 08 2017 — Lukáš Štěrovský

Alonso za sebou má tříleté období u McLarenu plné frustrace kvůli nevýkonné a nespolehlivé pohonné jednotce Honda. S ohledem na to se tak jako logický jeví odchod od britské stáje. Španělovi ale docházejí možnosti, kam by se mohl odebrat. Poslední spekulace hovoří o Williamsu. Definitivní rozhodnutí prý máme očekávat během září.

V předchozích měsících se také objevily informace o možném návratu do Renaultu, se kterým Alonso vyhrál své dva tituly mistra světa z let 2005 a 2006. Výkonný ředitel Renaultu Cyril Abiteboul však vysvětluje, proč by tento krok byl chybný.

„K tomu, abyste měli úspěšnou asociaci, musí být její části kompatibilní,“ naráží Abiteboul na vztah mezi jezdcem a týmem. „Nestačí čerpat pouze z úspěšné asociace z minulosti. Je to budoucnost, o kterou se obáváme. Fernando je dynamický. Myslím, že cítí naléhavost toho, aby byl zase v boji o šampionát.

Víme, že u nás to ještě zabere trochu času, než budeme mít auto, které by mu tohle mohlo nabídnout. Takže jisté je to, že určitě nechci mít frustrovaného Fernanda ve voze Renault,“ tvrdí Abiteboul.

Kdo je tedy největším kandidátem na volnou sedačku po Jolyonu Palmerovi, který svými výkony výrazně zaostává za kolegou Hülkenbergem? Hovoří se o návratu Roberta Kubici, jehož si chce francouzská stáj ještě otestovat, osloven byl také Carlos Sainz, který je ale vázán smlouvou u Red Bullu.

„Hodně lidí může mít zájem. Faktem je, že naše auto se stalo víceméně čtvrtým nejlepším vozem na roštu, což nám vytváří více příležitostí, než kolik jsme si původně očekávali,“ dodává šéf Renaultu.

Diskuse k článku

Napsat komentář