Proč Pérez ztrácí na Verstappena

Poradce Red Bullu Helmut Marko zveřejnil, kolik času na kolo ztrácí Sergio Pérez na svého týmového kolegu Maxe Verstappena. Rakušan také odhalil, kde začala nadvláda Nizozemce a jaké cíle mají rudí býci ještě před sebou.

Štítky: Max Verstappen Red Bull Sergio Pérez Zveřejněno 9. 11 2022 — Vašek Štěpánek

Není žádným tajemstvím, že Sergio Pérez v letošní sezoně na týmového kolegu ztrácí. Pilot Red Bullu má na kontě dvě vítězství v Monaku a Singapuru, Max Verstappen na druhé straně stanovil nový rekord v počtu výher – 14 a stále dva závody zbývají.

Průměrný rozdíl mezi jezdci rudých býků na kolo v kvalifikaci je půl sekundy, což je méně než vloni, ale z prvních tří týmů jde jednoznačně o největší časovou mezeru mezi piloty stejného týmu a všiml si toho i Helmut Marko.

„Myslím, že Max začal dominovat s návratem do Imoly, kde jsme představili první větší balík úprav. Do té doby se s vozem trochu trápil, ale jakmile se na nový vůz adaptoval, začala jeho nadvláda,“ popsal poradce Red Bullu.

V průběhu roku 2022 se také hodně hovořilo o tom, že rozdíl mezi Verstappenem a Pérezem se zvětšuje z toho důvodu, že stáj z Milton Keynes zkrátka upravuje vůz tak, aby seděl hlavně jezdeckému stylu Maxe Verstappena, což ale Marko označil za ‚nesmysly‘.

Rakušan ale nevylučuje, že provedené změny pomohly právě nizozemskému závodníkovi a s úsměvem zavzpomínal na situaci po Austrálii. „Pamatuji si, jak nám Max řekl, že potřebuje tak 36 závodů, aby dohnal Leclerca.

Zpětně je to úsměvné a ano, uznávám, že změny, které se v průběhu roku odehrály, pomohly hlavně Maxovi. Určitě ale nepracujeme tak, abychom pomohli jen jednomu z našich pilotů,“ pokračoval Marko, který odhalil ještě jeden cíl, který chce Red Bull splnit.

„V historii jsme ještě nikdy neměli oba naše piloty na prvním a druhém místě v šampionátu, takže asi víte, čeho bychom chtěli dosáhnout. Je důležité, abychom udrželi v týmu udrželi motivaci a souboj mezi Checem a Leclercem je hnací silou,“ dodal Marko.