Proč Ocon nedostal šanci u Mercedesu?

Aneb jak Mercedes o Estebana Ocona, který je považován za jeden z velkých talentů formule 1, přišel. Vše vysvětluje šéf Stříbrných šípů Toto Wolff.

Štítky: Esteban Ocon Mercedes Toto Wolff Zveřejněno 4. 01 2020 — Lukáš Štěrovský

Ocon působil jakožto zástupce juniorky Mercedesu ve Force Indii (Racing Pointu), než do něj přišel Lance Stroll. Na Francouze nezbylo místo a musel vzít zavděk pozicí testovače Mercedesu a současně doufat, že Valtteri Bottas nedostane smlouvu na rok 2020.

Nastal ale opak, a tak Ocon přestoupil do Renaultu. Jako mladý jezdec, který se potřebuje vyvíjet, si nemohl dovolit další rok bez závodění. Tak nějak argumentuje i Toto Wolff. „Ale to, co nakonec rozhodlo, byl fakt, že bych Ocona postavila proti Hamiltonovi, který má za sebou sedm let u stáje a je na vrcholu kariéry. To by pro Estebana, navíc po roce, kdy nezávodil, nebylo dobré.

Mohl by to být vzrušující příběh a asi by to bylo dobré, ale je jenom jeden jezdec, který si jako mladý vedl dobře proti jiné hvězdě, a to byl Lewis Hamilton,“ naráží Wolff na Britovu premiérovou sezonu 2007, po které z McLarenu vyštval Fernanda Alonsa. „Všichni ostatní potřebovali čas. Nechtěl jsem riskovat Estebanovu kariéru a nechtěl jsem, aby on riskoval vše proti Lewisovi. Proto jsme se rozhodli, jak jsme se rozhodli,“ dodává Wolff.

Mercedes tak nakonec přišel o nadějného Ocona ve prospěch Renaultu. Jak ale tvrdí samotný Francouz, příliš ho to nemrzí. „Jsem ve francouzském týmu, který má ambice vrátit se na vrchol během pár let, takže více než zklamání je to úleva.“

Diskuse k článku

Napsat komentář