Proč je spojení Toro Rosso-Honda výhodné pro obě strany

Poté, co se McLaren dohodl s Hondou na ukončení spolupráce, bude japonský motorář dodávat své pohonné jednotky týmu Toro Rosso. Nebylo by pro Hondu moudřejším krokem odejít z F1 úplně? Nad tím se zamyslel expert magazínu Autosport Gary Anderson.

Štítky: Gary Anderson Honda Toro Rosso Zveřejněno 13. 09 2017 — Lukáš Štěrovský

Pro Hondu je to hodně hořká pilulka, ale z krátkodobého hlediska bude alespoň vystavena menšímu tlaku na to, aby postavila vítěznou pohonnou jednotku. Spojení s McLarenem a Fernandem Alonsem bylo obtížné, protože každý na špatnou situaci týmu nahlížel ve stylu: „McLaren vyhrál 182 závodů, a podívejte se na něj teď, ten motor Hondy musí být příšerný“.

Spojení s Toro Rosso Hondě umožní restrukturalizaci bez tlaku ze strany McLarenu. Navíc pokud se japonský motorář nakonec přece jen zlepší, bude moci uvažovat o spolupráci s Red Bullem, což by byl rozhodně pozitivní krok. Honda má znalosti a vybavení, jen je musí správně použít.

Pro Toro Rosso, které je tak trochu ve finanční krizi, budou bonusem zase finance, jež japonský motorář do týmu přinese. I tak si jsem jistý, že z výsledkového hlediska budou v rámci týmu zpočátku trochu zklamaní. Možná to ale Toro Rosso přivede zpět k tomu, co bylo jeho původním účelem – nabízet sedačku novým, mladým a talentovaným pilotům.

Toro Rosso může celou situaci brát jen pozitivně. Koneckonců, nikde není psáno, že Honda příští rok nepřijde s motorem, který porazí třeba i Mercedes…

Diskuse k článku

Napsat komentář