Proč Hamilton opět mění motor? Tomu současnému rychle padá výkon

Pilot Mercedesu a jeden z uchazečů o letošní titul mistra světa bude pro nedělní závod na brazilském Interlagosu penalizován. Lewis Hamilton opět mění část svého motoru, a to kvůli velkému opotřebení.

Štítky: Lewis Hamilton Mercedes Pohonné jednotky Toto Wolff Zveřejněno 12. 11 2021 — Vašek Štěpánek

Podle týmového šéfa Tota Wolffa je Brazílie ideálním místem pro strategickou penalizaci. V sobotu se totiž uskuteční třetí kvalifikační sprint, pro který Hamilton penalizován nebude a má tak šanci získat cenné body navíc.

„Nás motor je nyní nastavený tak, že do konce sezony mu bude ubývat výkon. Ještě si nejsme jisti kvůli čemu to je, ale očividně nás to hodně ovlivňuje,“ vysvětlil obtížnou situaci Mercedesu Toto Wolff.

Oba piloti černých šípů v průběhu sezony svůj spalovací motor už vyměnili. Penalizaci se jezdec vyhne, pokud mu vystačí tři výměny za sezonu. Hamilton v Brazílii sáhl ale už po pátém a Bottas má ve svém voze dokonce už šestý spalovací motor.

V Brazílii byl britský pilot nucen sáhnout po další nové části motoru kvůli velkému opotřebení celé pohonné jednotky, se kterou Mercedes nepočítal. Nyní by snad měl Hamiltonův agregát vydržet až do konce sezony.

„Každý motor degraduje a postupem času zpomaluje. Náš se ale vymyká dlouhodobějšímu průměru. Proto jsme se rozhodli pro další penalizaci, protože v Saúdské Arábii a Abu Dhabi bychom nebyli konkurenceschopní, a to si nyní opravdu nemůžeme dovolit.

Brazílie je pro trest ideální, máme tu sprint, díky kterému může Lewis získat několik pozic a minimalizovat tak škody pro start nedělní Grand Prix. Ve sprintu navíc může získat několik bodů, takže je to správná volba a správné místo,“ uzavřel šéf Mercedesu.