Proč Hamilton nikdy nezávodil pro Ferrari?

Lewis Hamilton nedávno uvedl, že nerozumí tomu, proč mu tým z Maranella nikdy nenabídl vážný zájem o spolupráci. Nynější šéf F1 a dřívější lídr Ferrari Stefano Domenicali na to má odpověď…

Štítky: Ferrari Lewis Hamilton Stefano Domenicali Zveřejněno 6. 10 2021 — Vašek Štěpánek

Po svém 100. vítězství ve formuli 1 se Lewis Hamilton zamyslel nad tím, proč mu nikdy od Ferrari nepřišla vážná nabídka na spolupráci. Podle Brita je šílené, že nikdy neměl příležitost závodit pro nejznámější a historicky nejúspěšnější stáj.

Italský tým je znám tím, že si dříve k sobě vybíral piloty s působivým životopisem, Lewis Hamilton je dnes sedminásobným mistrem světa a držitelem mnoha rekordů formule 1 a je proto logické, že si s touto skutečností pilot Mercedesu láme hlavu.

Ačkoli Hamilton čekal na telefonát z Maranella, který nepřišel, poměrně dlouho, vysvětlení se mu ze strany Stefana Domenicaliho dostalo poměrně rychle. Bývalý šéf Ferrari v nedávném rozhovoru objasnil, proč se Italové s Hamiltonem nespojili.

„Abych byl upřímný, v týmu se o Lewisovi dříve hodně diskutovalo. Řekl bych ale, že nikdy nepřišel ten správný moment na podpis. On (Hamilton) dříve prožíval velmi specifické období svého života a udělal jiná rozhodnutí.

Myslím, že není fér Lewise za jeho volby obviňovat, už jen proto, co od té doby dokázal. Má za sebou skutečně úžasnou kariéru a ještě nekončí. Na přestup do Ferrari je ale už myslím pozdě,“ zamýšlí se Domenicali.

„Existuje jeden film, Sliding Doors (Srdcová sedma), který je dobré si pamatovat. Tam když v jeden moment neuděláte krok vpřed a nezariskujete, nikdy se nehnete z místa, a to se stalo tady mezi Ferrari a Lewisem,“ uzavřel nynější šéf formule 1.

Otázkou však zůstává, zda by si Hamilton tehdejším přestupem do italské stáje skutečně polepšil. S Mercedesem Hamilton vyhrál šest titulů mistra světa a letos bojuje s Maxem Verstappenem o další a Ferrari se v mezičase spíše trápilo.

Porsche zahájilo stavbu továrny na syntetická paliva, použije je v motorsportu