Proč Ferrari váhá s prodloužením Vettelovy smlouvy

Zatímco s Charlesem Leclerkem Ferrari prodloužilo před Vánoci smlouvu až do roku 2024, Sebastiana Vettela čeká poslední rok. Pokud chce nový kontrakt, musí Scuderii přesvědčit v prvních pěti závodech. Důvody, proč Němec zatím nabídku na pokračování v Maranellu nedostal, vysvětluje s odkazem na zdroje uvnitř týmu Cesare Fiorio (80), novinář a bývalý sportovní ředitel Ferrari.

2 Štítky: Ferrari Sebastian Vettel Zveřejněno 29. 01 2020 — Lukáš Štěrovský

„V roce 2019 udělal Vettel hodně chyb, i když se je na konci roku snažil napravit. Tyhle chyby kontrastovaly se zkušenostmi, které získal u Red Bullu jakožto čtyřnásobný šampion,“ říká Fiorio.

„Proto šéf týmu Mattia Binotto odkládá jednání, v úvahu také musíme vzít další fakta. Zaprvé: příchod Leclerka, který už ukázal svoje schopnosti, když získal vítězství a pole position a nebál se svého zkušenějšího týmového kolegy. Zadruhé: budoucí příchod některých velmi nadějných mladých jezdců z nižších kategorií, které se začínají čím dál více podobat formuli 1, i když auta mají nižší výkon.

Tyhle kategorie jsou ale dobrým odrazovým můstkem do F1. V několika posledních letech z nich vzešli jezdci jako Pierre Gasly, Esteban Ocon, Lando Norris, George Russell, Alex Albon či Antonio Giovinazzi,“ vysvětluje Fiorio důvody, proč Vettel – i když o ni bude stát – možná novou smlouvu u Ferrari nakonec nedostane.

Diskuse k článku

2 komentáře: “Proč Ferrari váhá s prodloužením Vettelovy smlouvy”

  1. Jirka_1 napsal:

    Už je za zenitem a lepší už to nebude. Umí skvěle jezdit na první pozici, pokud mu auto aspoň trochu jede. Ale boj s ostatními ve středu pole není jeho silnou stránkou, dalším problémem je psychická nevyrovnanost, když se nedaří, jančí a dělá pitomosti. Když se pracuje jen na něj, dobrý, ale jakmile není označena týmová jednička a musí bojovat s kolegou o pozici, je zle. Asi tak – chybět mi nebude, podle mě tam jen překáží a zabírá místo talentovanějším.

  2. trencherman napsal:

    Pevně doufám, že novou smlouvu nedostane. Je hodně negativní osobností a jeho odchodem se v F1 hodně pročistí vzduch.

Napsat komentář