Problém s platovými stropy pilotů? Ať jsou vůbec rádi za tuhle pěknou práci

Šéf týmu Alpha Tauri má svérázný pohled na současné platy jezdců, které v nelehké pandemické době představují pro týmy mnohdy neúměrnou finanční zátěž. Franz Tost si myslí, že výše finanční odměny by pro piloty měla být až druhořadou záležitostí.

Štítky: Finance Franz Tost Zveřejněno 14. 11 2020 — Lukáš Štěrovský

Zatímco někteří šéfové týmů se ohledně chystaného zavedení platového limitu pro závodníky (30 milionů dolarů na oba jezdce jednoho týmu) vyjadřují spíše opatrně, Franz Tost má o celé situaci jasno. Závodníci by podle něj měli pobírat podstatně menší částku, pro což má logické zdůvodnění.

„Nevíme, jak to bude další rok. Jestli na závody budou mít přístup diváci, nebo ne. Pokud ne, pak to znamení nižší zisky. Vedení šampionátu bude mít méně peněz, týmy také budou mít menší příjmy.

Týmy získají méně peněz, a tak nevidím důvod, proč by i jezdci neměli mít menší výplatu. V první řadě by měli být rádi jen za to, že vůbec můžou sedět v tak fantastickém autě a dělat tak dobrou práci. Až pak by mělo hrát roli to, že za to dostanou trochu peněz. A přesně takhle to v budoucnu bude…,“ varuje šéf AlphaTauri.

Limit na platy jezdců? V jiných sportech to funguje, argumentují týmy