Pro volný výběr pneumatik existuje několik scénářů

Týmy a Pirelli jednají o možnostech, jak přenechat výběr suchých směsí pneumatik týmům.

Štítky: Pneumatiky Zveřejněno 5. 06 2015 — Jan Pastorek

Týmy a Pirelli jednají o možnostech, jak přenechat výběr suchých směsí pneumatik týmům.

Pirelli má obavy, že by bylo nebezpečné, kdyby si týmy mohly samy vybírat směsi při zachování současné nabídky pneumatik. Třeba kvůli zazáření v kvalifikaci by si někdo vybral moc měkkou směs, která by v závodě vydržela jen pár kol.

Italové proto přišli s vlastní variantou realizace změny, kterou schválila Strategická skupina. Nabídku směsí by rozšířili ze čtyř na šest a pro každý závod by určili tři, ze kterých by bylo možné si vybírat. Sedm sad by každému jezdci určilo Pirelli, šest sad by si mohl vybrat sám.

A aby určitě nedocházelo ke špatné reklamě, kdy by jezdci jezdili po startu přezouvat už po pár kolech, nemusely by už vozy startovat na pneumatikách z kvalifikace.

Ale není to jediný návrh, jak situaci řešit. Red Bull navrhuje, aby si týmy mohly vybrat dodatečnou směs, ale jen pro pět závodních víkendů roce. A konečně podle Mercedesu by bylo nejlepší, kdyby Pirelli pro každou Grand Prix určilo minimální tvrdost pneumatik, a týmy by si pak vybíraly z přípustných směsí. Diskuze budou pokračovat.

Diskuse k článku

Napsat komentář