Je to pro nás vítězství, raduje se Red Bull ze druhého místa

Radost Lewise Hamiltona ze 100. vítězství v F1 trochu pokazil fakt, že jeho úhlavní rival Max Verstappen dojel po startu z posledního místa druhý. Oba hlavní protagonisty na titul tak dělí v šampionátu pouhé dva body.

Štítky: GP Ruska Lando Norris Lewis Hamilton Max Verstappen Zveřejněno 26. 09 2021 — Lukáš Štěrovský

„Dostat se z posledního místa na druhé vyžaduje obrovské úsilí. Red Bully jsou hodně rychlé,“ řekl Hamilton pro Sky Sports. „Je to pro ně snový výsledek. Jsou nejrychlejší skoro celý rok. Odvedli skvělou práci. Mít penalizaci, startovat poslední a dojet druhý, to je maximální limitace škod.

Musíme se podívat na to, co dál můžeme udělat. Bude těžké je porazit, ale dáme do toho všechno,“ slibuje Brit, který stejně jako Verstappen vytěžil z deště v závěru závodu a přezutí na přechodné pneumatiky. Do té doby byl zaseklý za Landem Norrisem, jenž zůstal smolně na slickách.

„Lando odvedl úžasnou práci, měl neuvěřitelné tempo. Bylo by těžké dostat se před něj, měl skvělé tempo, zajel nejrychlejší kolo,“ přiznal Hamilton. „Bylo by těžké ho předjet, pokud bychom se nedostali do provozu, nebo neudělal chybu. Což neudělal.

Můj tým udělal skvělé rozhodnutí v samém závěru. Nechtěl jsem udělat opak toho, co Lando, ale samozřejmě jsem nevěděl, co vyvede počasí. Jsem vděčný všem členům Mercedesu,“ chválí Brit Stříbrné šípy za to, že jej povolaly do boxů.

Masakr v Rusku vyhrál Hamilton a jde znovu do čela šampionátu