Pro Räikkönena nikdy nebyla F1 tím hlavním

Kimi Räikkönen na konci roku definitivně opustí formuli 1 s týmem Alfa Romeo. Fin přiznal, že formule 1 nikdy nebyla jeho nejdůležitější věcí v životě a rozhodnutí o ukončení kariéry bylo o to jednodušší. Räikkönen také uvedl, že pro příští rok zatím nemá žádné plány.

Štítky: Kimi Räikkönen Zveřejněno 3. 09 2021 — Vašek Štěpánek

Mistr světa z roku 2007 sport opustí po více než 20 letech závodění na nejvyšší úrovni. Zároveň je legendární Iceman nejzkušenějším pilotem v historii formule 1, když v ní odjel celkem 318 závodů a ještě 9 jich má před sebou.

Před Velkou cenou Nizozemska Räikkönen přiznal, že formule 1 nikdy nebyla ústředním tématem jeho života, a že si nedělá starost o svou budoucnost. Kimi F1 už jednou opustil, v letech 2010 a 2011 si vyzkoušel americkou závodní sérii NASCAR nebo World Rally.

V roce 2012 se Iceman vrátil s týmem Lotus a po dvou letech přešel do Ferrari, kde společně se Sebastianem Vettelem vytvořili harmonickou atmosféru. Od roku 2019 působí Kimi u Alfy Romeo, kde svou cestu také zakončí.

„Očividně nejde o rozhodnutí, které bych provedl včera. S odchodem z formule už zkušenosti mám a tehdy to fungovalo docela dobře. Myslím, že je to tím, že jsem F1 nikdy nepovažoval za hlavní část mého života.

Tenhle sport zabere hodně času, ale nikdy to nebyla řekněme hlavní věc v životě. Žiji svůj normální život a dělám v něm normální věci a na této straně je vše v nejlepším pořádku.

Nemám teď žádné plány a nechci se řídit nějakým rozvrhem. Během svých osmnácti nebo devatenácti let ve formuli 1 a během závodění v Rally, jsem měl vždy nějaký plán. Musel jsem si pamatovat důležitá data a kdy se co jede. To už nechci,“ přiznal Räikkönen.

Tichý Fin následně vysvětlil, že pro rok 2022 chce kompletně sundat nohu z plynu a chce trávit co nejvíce času doma se svou rodinou a vůbec nezávodit.

„Rodina je určitě také jeden z velkých důvodů, proč končím. Chci také dělat něco jiného, život není jen o závodění a o formuli 1. Patří do něj rodina, děti, školky, školy, výlety a spoustu dalšího a nechci, aby moje rodina fungovala podle toho, kdy se jede další závod, už ne.

Vždy existuje příležitost, jak začít dělat něco jiného. Stačí jen chtít. Teď ale žádné plány nemám, nechci myslet na to, kdy zase pojedu do práce, kdy mám další test a podobné věci. Jak jsem řekl, příležitosti budou vždy, momentálně mě ale nic z toho nezajímá,“ zakončil téma mistr světa.