Pro návrat tankování máme technický důvod, upozorňuje Ecclestone

Podle šéfa F1 Bernieho Ecclestona není případný návrat tankování jen o penězích nebo předjíždění.

Štítky: Bernie Ecclestone Tankování Zveřejněno 1. 06 2015 — Jan Pastorek

Podle šéfa F1 Bernieho Ecclestona není případný návrat tankování jen o penězích nebo předjíždění.

Strategická skupina nejdříve oznámila, že se v roce 2017 vrátí tankování do závodů, ale po dalších diskuzích týmy začaly přemýšlet o odvolání tohoto kroku, protože by znamenal zvýšení nákladů o milión eur ročně pro každý tým, navíc by se možná méně předjíždělo.

Ecclestone ale v rozhovoru pro Toronto Star upozornil, že je tankování spojeno s další změnou. „Pokud budeme mít vyšší výkon motorů, budeme muset používat víc paliva. Pokud budeme spotřebovávat víc paliva, budeme muset do vozů dávat víc paliva,“ vysvětloval.

„Oni nechtějí stavět auta, která budou na startu ještě těžší kvůli tomu, že mají víc paliva, takže je lepší palivo doplňovat (v průběhu závodu).“

Faktem je, že když se zavedl zákaz tankování, inženýři se k němu stavěli negativně právě kvůli nutnosti zvětšit palivové nádrže a počítat s tím, že auta budou na startu těžká a že se jejich hmotnost bude s ubývajícím palivem v průběhu závodu významně měnit. Další zvětšení nádrží by se tedy pravděpodobně také nesetkalo s vřelým přijetím.

Diskuse k článku

Napsat komentář