Pro Mercedes nebylo možné učinit správné rozhodnutí

Druhý muž v cíli Velké ceny Nizozemska George Russell většinu závodu odjel v ústranní za týmovým kolegou Hamiltonem. V závěru závodu si ale vyžádal měkkou sadu pneumatik, díky které se nakonec dostal na druhou příčku. Russell krátce po závodě uvedl, že o snadné rozhodování rozhodně nešlo.

Štítky: George Russell GP Nizozemska Mercedes Zveřejněno 5. 09 2022 — Vašek Štěpánek

George Russell se po drtivou většinu závodu pohyboval za Lewisem Hamilton a vše vypadalo tak, že sedminásobný šampion závod dokončí před svým mladším týmovým kolegou. Poté ale přišel zvrat, který průběh závodu zcela otočil.

Během Safety caru řada jezdců využila neutralizovaného závodu a nasadila měkčí sadu gum pro poslední kola závodu, mezi těmito piloty byl i George Russell, který si o další pit-stop řekl sám. Lewis Hamilton byl jediný ze špičky, který pneumatiky neměnil.

Po zajetí bezpečnostního vozidla začal sedminásobný šampion na své rozhodnutí doplácet o po prohraném souboji s Verstappenem následovala porážka také od týmového kolegy Russella a také od Charlese Leclerca.

V cíli závodu se mladík ve službách Mercedesu pozastavil nad výkonností svého vozu. „Řekl bych, že jsme jako tým tady ukázali dobrou rychlost. Jistě, nedosáhli jsme výsledky, ve který jsme doufali a měli na něj, ale odnášíme si hned několik pozitiv.

Je dobré vidět, že se naše auto pořád zlepšuje. Pořád nejsem tam, kde bychom chtěli být, ale posun vzhůru je v porovnání s Bahrajnem viditelný. Jdeme pořád nahoru a dnešní rychlost nám dává sebedůvěru po zbytek roku,“ zhodnotil výkon v Zandvoortu Russell.

24letý Brit se také vyjádřil ke klíčovému strategickému kroku, a to k pit-stopu v samotném závěru závodu. Zastávka se Russellovi vyplatila, protože se v následujících kolech dostal před svého kolegu Hamiltona a celkově si v cíli ještě o jednu pozici polepšil.

„Nebylo to snadné rozhodnutí. Určitě jsme hodně riskovali a mohl jsem více ztratit než získat, ale museli jsme to zkusit. Byli jsme tady silní a cítili jsme naději. Chtěli jsme tu vyhrát a udělali jsme takové kroky, které nám k tomu mohli pomoc,“ zhodnotil svůj pit-stop Russell.