Pro Kvjata bude nejlepší vynechat sezonu, a pak se vrátit

Daniel Ricciardo si myslí, že nejlepší pro Daniila Kvjata bude vynechat sezonu 2018, restartovat se a teprve pak se pokusit o návrat do královny motorsportu.

Štítky: Daniel Ricciardo Daniil Kvjat Zveřejněno 1. 12 2017 — Lukáš Štěrovský

Ruský pilot má za sebou přes nízký věk zajímavý příběh. V F1 debutoval během sezony 2014. Po odchodu Vettela z Red Bullu byl narychlo povýšen do „A-týmu“ nápojového giganta. Jenže přišla sezona 2016 a opětovné sesazení do Toro Rosso jen po čtyřech závodech.

Letos byl Kvjat opět odstaven v Malajsii a Japonsku. Vrátil se sice v Austinu, ale to byla zatím jeho derniéra ve formuli 1. Brzy nato ukončil spolupráci s Red Bullem a od té doby se po něm slehla zem. Aktuálně se o Kvjatovi hovoří jako o možném jezdci Williamsu pro příští rok, ale větší šance se obecně dávají Robertu Kubicovi.

Rusovy možnosti zhodnotil jeho bývalý kolega u Red Bullu Daniel Ricciardo. „Myslím, že pokud Daniil vynechá sezonu, mohlo by to pro něj být prospěšné. Potřebuje se restartovat. Jsem přesvědčen, že opustit Red Bull pro něj nakonec bude dobré. Je to talent od přírody, což jsem poznal, když jsme byli týmoví kolegové. Často byl velmi rychlý. Pořád je velmi mladý a myslím, že má pořád šanci se ještě ukázat ve formuli 1,“ zamyslel se Australan.

Diskuse k článku

Napsat komentář