Pro FIA vymyslel systém Halo, teď míří do Ferrari

Zástupce ředitele závodů a současně ředitel FIA pro bezpečnost Laurent Mekies nastoupí k Ferrari. Informace se objevila jen půl roku poté, kdy Renault získal služby jiného důležitého člověka, Marcina Budkowskiho, šéfa technického oddělení FIA.

1 Štítky: Bezpečnost Ferrari FIA Zveřejněno 14. 03 2018 — Tomáš Richtr

Marcin Budkowski přitom vidí do těch největších tajemství všech týmů formule 1. Do Renaultu oficiálně nastoupí 1. dubna, tedy již za pár dní.

Laurent Mekies (na snímku vpravo vedle Charlieho Whitinga)ve tříměsíční výpovědní lhůtě bude zastávat funkce šéfa bezpečnosti FIA, ta jej ale odstíní od všeho ostatního. Laurent Mekies je mimo jiné duchovním otcem systém Halo, který absolvuje povinnou premiéru se začátkem sezony 2018.

Týmy nelibě nesou, když vysoce postavené osobnosti FIA s velkým množstvím informací přestupují k jednotlivým týmům. Kvůli Budkowskiho případu psaly stížnosti na FIA. Ta ale nemá možnosti, jak se bránit, protože tito lidé nemají manažerské smlouvy, ale klasické zaměstnanecké smlouvy, které se řídí francouzským zákoníkem práce.

Má ty nejtajnější informace všech týmů, nyní asi míří do Renaultu

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Pro FIA vymyslel systém Halo, teď míří do Ferrari”

  1. trencherman napsal:

    Vymyslel „halo“ a míří do Ferrari? Tak pokud i tam bude vymýšlet tyhle hovadiny, tak jsem v klidu, Ferrari se bude propadat níž a níž 🙂

Napsat komentář