Pro budoucnost Hondy je klíčová spolupráce s Maxem Verstappenem

Ředitel Hondy Masaši Jamamoto potvrdil, že mít v projektu jezdce Nizozemcových kvalit je pro japonského dodavatele motorů velmi důležité a dost možná to rozhodne i o budoucnosti Hondy v F1.

Štítky: Honda Max Verstappen Zveřejněno 26. 08 2019 — Lukáš Podstata

Honda od letošní sezony dodává pohonné jednotky rakouskému týmu Red Bull a dokázala po 13 letech získat první vítězství ve formuli 1. Velmi dobré výkony dávají naději na setrvání japonského dodavatele motorů i po sezoně 2020.

Jamamoto věří, že Vertappenova prozatímní skvělá jízda je jedním z klíčových faktorů spojení Red Bullu a Hondy. „Max je pro nás velmi důležitý. Je výborný v řízení, analýze dat a komunikaci s inženýry. Díky tomu nám může poskytnout vynikající zpětnou vazbu ve vztahu mezi motorem a šasi,“ říká šéf Hondy.

V loňské sezoně si velmi často nizozemský jezdec stěžoval na motory Renault, které nebyly příliš spolehlivé. To s Hondou neplatí a prozatím jsme od něj neslyšeli ani jeden kritický ohlas na novou pohonnou jednotku.

Podle Jamamota to pramení především z toho, když Max Verstappen poprvé navštívil továrnu Hondy, byl z jejího fungování nadšený. „Když Max přišel do naší továrny v Sakuře, vypadalo to, že na něj naše zařízení velice pozitivně zapůsobilo. Možná má dojem, že s Hondou může dokázat daleko víc, díky tomu zůstává pozitivní a velmi ho to ovlivňuje,“ říká na adresu pilota ředitel.

Dosavadní úspěchy Hondy a Red Bullu jsou velkým příslibem pro domácí závod na Suzuce. V minulosti se velké popularitě na této trati těšil McLaren, který dříve využíval agregáty japonského dodavatele. Aktuální spojení Red Bull/Honda by mělo oblibu Hondy u fanoušků ještě zvýšit. „Pro domácí velkou cenu jsme připravili speciální tribunu Red Bull/Toro Rosso Honda, na kterou jsme již dokázali prodat 15 tisíc vstupenek,“ říká nadšeně Jamamoto.

Diskuse k článku

Napsat komentář