I když to tak hrozné nebylo, příští rok se musím zlepšit, uvědomuje si Vettel

Sezóna německého závodníka byla jak na houpačce. Opět se dopustil několika zbytečných chyb, navíc jej často porážel jeho týmový kolega Charles Leclerc.

Štítky: Ferrari GP Abú Dhabi Sebastian Vettel Zveřejněno 1. 12 2019 — Bára Goldmannová

Sebastian Vettel si uplynulou sezonou za rámeček pravděpodobně nedá. Nejen, že vlastními chybami – například v Itálii a Bahrajnu – přišel o solidní porci bodů a o šanci na boj o titul, ale také měl co dělat se svým parťákem Charlesem Leclercem. Mladý Monačan jej v kvalifikacích porazil poměrem 12:9 a ani v závodech mu nedal nic zadarmo. Všechno pak vyústilo v Brazílii společnou kolizí, která pro oba znamenala konečnou.

V šampionátu jezdců skončil Vettel na páté pozici, 24 bodů za Leclercem, což je jeho nejhorší výsledek od doby, co je ve Ferrari. Oba jezdce Scuderie porazil i Max Verstappen na red bullu.

„Ferrari nemělo rok, v jaký jsme doufali, konec,“ zhodnotil výkony letošní sezony Vettel v rozhovoru pro Sky Sports. „Myslím, že důvody jsou jasné. Úkoly jsou jasné. Teď se musíme ujistit, že je vezmeme v potaz.“

Rodák z Heppenheimu si dobře uvědomuje, že se letos neukázal v příliš dobrém světle a že na sobě musí zapracovat. „Jako tým musíme podávat silnější výkony a jako jedinec si myslím, že se mohu… musím se zlepšit. Z mé strany to nebyl dobrý rok.“

Přesto je ale přesvědčený, že zveční to vypadalo hůře, než to ve skutečnosti opravdu bylo: „Nemyslím si, že to bylo tak hrozné, jak to vypadalo. Bylo tam mnoho drobností, které ve finále asi vedly k nepříliš dobrému obrázku. Ale stále jsem tím, který se na sebe musí podívat. A jestli mám být upřímný, tak vím, že mohu být lepší.

Je to zajisté cílem pro příští rok – udělat krok vpřed. Ale doufejme, že rovněž dostaneme silnější balík, abychom mohli vpředu bojovat s Mercedesem a Red Bullem,“ uzavřel čtyřnásobný mistr F1.

Diskuse k článku

Napsat komentář