Příští rok je pro Ferrari kritický, šéf Binotto vynechá další letošní závody

Šéf italského Ferrari vynechá do konce sezony ještě dva závody. Důvodem jsou finální a kritické fáze vývoje monopostu pro sezonu 2022.

Štítky: 2022 Ferrari Mattia Binotto Zveřejněno 16. 10 2021 — Vašek Štěpánek

Mattia Binotto něco podobného absolvoval už minulý rok, kdy vynechal závody v Turecku a Bahrajnu. Šéf Ferrari tehdy zblízka dohlížel na vývoj letošního modelu Ferrari a podle letošních výsledků se sluší říct, že to k něčemu bylo. Ferrari je na tom o dost lépe než vloni.

Letos se pravděpodobně jedná o totéž, Binotto vynechal závod v Turecku a do konce roku se nezúčastní ještě dvou Grand Prix, konkrétně Velké ceny Mexika a Brazílie. Důvodem jsou kritické fáze vývoje nového a revolučního vozu z Maranella.

„Před koncem sezony vynechám ještě minimálně dva závody a v tuto chvíli plánuji nenavštívit Mexiko a Brazílii. Asi víte proč, tyto dvě země jsou v zámoří a vyžadují si velké množství času na cestám a tady v Maranellu je zjevně pořád co dělat,“ vysvětlil Binotto.

Podle slov lídra italské stáje je jeho přítomnost velmi nápomocná, a i když mu závody na trati chybí, jeho cílem je nyní úspěšně zvládnout kritické fáze vývoje nového vozu. Binotto zároveň vysekl poklonu svému kolegovi Mekiesovi, který vedl Ferrari v Turecku.

„Jsem rád, když jsem v továrně. Mám tak větší přehled a plnou kontrolu nad vývojem nového vozu a řekl bych, že jsem týmu užitečný. Vloni jsem závody také vynechal a sklidilo to své ovoce, doufám, že příští rok budeme zase o něco silnější.

I když mi chybí závody na okruzích, jsem spokojen se svou prací tady v kanceláři a v továrně. O stáj strach nemám, Laurent Mekies svou úlohu zvládá skvěle a je to dobrý lídr týmu na závodní trati. Jsem s jeho prací velmi spokojený,“ uzavřel šéf Ferrari.