Připravil se Verstappen sám o vítězství? Do boxů zajel nečekaně

Max Verstappen vedl většinu závodu ve Španělsku poté, co se hned v první zatáčce dostal před Lewise Hamiltona. Vítězství si ale opět připsal jezdec Mercedesu, což možná bylo dáno i překvapením, které si Holanďan připravil pro své mechaniky.

Štítky: Christian Horner Lewis Hamilton Red Bull Zveřejněno 9. 05 2021 — Jiří Košta

Verstappen vedl závod a do boxů zajel v pětadvacátém kole. Od týmu žádnou instrukci k zajetí ale nedostal, což potvrdil samotný šéf stáje Red Bull. Podle Christiana Hornera nebyla stáj z Milton Keynes připravena, což bylo vidět, protože zastávka neproběhla úplně hladce.

„Chystali jsme se k zastávkám v boxech, ale poté Max prostě přijel na pit lane, a v ten moment jsme ho nevolali. Byla to bleskurychlá reakce z boxové zídky, od jeho inženýra, od mechaniků, kteří dokázali vše zvládnout bez větších problémů. Myslím si, že to byl čtyřvteřinový box. Takže se z toho všichni dokázali dostat až neuvěřitelně dobře během krátké doby,” odhaluje Horner.

V tomto momentě to ale ještě vypadalo s Red Bullem nadějně, protože Hamilton zůstal na trati mnohem déle. Pilot Red Bullu se poté vrátil zpátky do vedení.

„Protože jsme měli pomalou zastávku, tak jsme čekali, že zajedou hned v dalším kole. To se ale nestalo, takže jsme získali zpátky naší pozici. Ale musíme říct, že to vypadalo, že dnes měli rychlejší vůz. Neměli problémy s opotřebováním pneumatik, byli schopni se nás držet blízko i ve zvířeném vzduchu, takže pro ně vzniklo hodně možností. Přesto to vypadalo, že na trati Maxe nemohou na stejné strategii předjet. Neměli co ztratit zastávkou v boxech, která jim udělala prostor na trati, a pro dnešek jim tato věc zafungovala.”

Revoluce v elektrodopravě? Tříkolka Nobe GT100 šokovala vzhledem