Příprava závodu F1 v Miami je u ledu

Na mapě formule 1 by brzy měla skutečně přibýt nová destinace. Závod v Miami, naplánovaný na rok 2021, se sice v nadcházející sezoně spíše v kalendáři neobjeví, do budoucna s ním ale je třeba počítat, jak naznačil končící šéf F1 Chase Carey. Ostatně to dává smysl: americká firma vlastnící komerční právě F1, společnost Liberty Media, se touží prosadit na domácím trhu.

Štítky: Chase Carey GP Miami Kalendář Liberty Media Miami Zveřejněno 7. 11 2020 — Lukáš Štěrovský

O závodu v Miami se spekuluje intenzivně zejména poslední rok, v říjnu 2019 bylo dokonce oficiálně komunikováno, že od sezony 2021 se bude závod v ulicích tohoto amerického města, konkrétně v lokalitě kolem stadionu týmu amerického fotbalu Miami Dolphins.

Jenže tamní občané proti takovému závodu hlasitě protestovali, proti se pak postavilo i vedení města a vše tak nějak na první pohled vyšumělo. Přesto se Chase Carey před odchodem do důchodu snaží druhý americký závod v kalendáři zrealizovat. Jenže když vyřešil stížnosti občanů Miami, objevil se covid… F1 se ale vidiny závodu nechce vzdát, i když příští rok to zřejmě nebude.

Grand Prix v Miami možná až za pět let

„Stále se v tom aktivně angažujeme. Ve skutečnosti jsme před pár týdny měli rozhovor s vedením klubu Dophins,“ přiznal Carey s tím, že pandemie koronaviru samozřejmě jednání komplikuje. „Když se virus objevil, obě strany se rozhodly jít na to trochu pomaleji a počkat, až bude vše jasnější.“

Stadion patří Stephenu Rossovi, který má financovat i zhotovení okruhu a platit všechny provozní náklady. „Myslím, že oba jsme tou příležitostí stejně nadšeni, ale oba jsme cítili, že obezřetnější cesta nám přinese větší jistotu,“ naznačil Carey, že v příštím roce Miami do kalendáře nepřibude, což ostatně tvrdí i zákulisní zdroje.

Byla oficiálně potvrzena velká cena v saúdskoarabském srdci asijského byznysu