Připomnělo mi to motokáry, liboval si Hamilton. Bottas naopak pěnil

Valtteri Bottas propásl možnost přiblížit se v šampionátu na dostřel Sebastianu Vettelovi a byl proto po GP Brazílie velmi zklamaný. Týmový kolega Lewis Hamilton se naopak prodral z úplného konce těsně pod pódium, přičemž si zavzpomínal na svá mladistvá léta v motokárách.

Štítky: GP Brazílie Valtteri Bottas Zveřejněno 12. 11 2017 — Josef Nekvinda

Po překvapivé havárii Lewise Hamiltona hned v úvodu kvalifikace na GP Brazílie byl britský pilot odsouzen ke startu z poslední pozice. Jeho Mercedes se ovšem rozhodl pro odlišnou taktiku, kdy na voze vyměnil některé z komponent a letošní šampion proto nakonec odstartoval z pitlane.

V důsledku hned několika problémů soupeřů v úvodních metrech Velké ceny se mu povedlo vcelku hbitě poskočit na čtrnáctou příčku, odkud si razil cestu až na konečné čtvrté místo. Společně s týmem rovněž zvolil inverzní strategii ke zbytku pole, což se promítlo v momentě, kdy ostatní zamířili ke svým mechanikům a Hamilton v tu chvíli vedl závod.

„Byla to zábava, připomnělo mi to dny, kdy jsem závodil v motokárách. Tam jsme startovali vzadu, hlavně první rok nebo dva,“ nechal se slyšet Lewis Hamilton, jenž dokončil pouhých pět sekund za vítězným Sebastianem Vettelem. „Na jednu stranu jsem to zpackal včera a postavil sám sebe do nejhorší možné pozice. Měl jsem rychlost na to, abych závod z pole position vyhrál stylem star-cíl. To jsem nedokázal, když jsem si dnešní práci hodně ztížil.

Když jsem se ráno budil, mým skutečným cílem bylo odčinit svou včerejší chybu, znovu učinit tým hrdý a pokusit se dostat zpátky na body. Snažil jsem se procpat na třetí místo, ale ke konci už jsem jel na opotřebovaných pneumatikách. Závod jsem si ale užil a užil jsem si i ty souboje. Doufám, že i nadále všem ukazuji, že mé srdce je ještě hodně zapálené. Jsem stále mladý, a mám před sebou ještě hodně, hodně závodů,“ připomněl Hamilton i k tématu dlouhodobých spekulací kolem jeho odchodu do ústraní.

To Valtteri Bottas byl po závodě v Brazílii ve zcela jiné náladě. Promarnil totiž svou výhodnou startovní pozici a dobrou možnost stáhnout ztrátu na druhého Vettela v pořadí jezdců letošního šampionátu. Sám sebe proto označil jako „velmi zklamaného.“ O to více takový výsledek zamrzí, vezmeme-li v potaz, že za německým pilotem dokončil jen s titěrným rozdílem necelých tří sekund.

„Upřímně jsem nechtěl být zmáčknutý mezi dvěma ferrari,“ řekl Bottas na pódiu v hodnocení svého vystoupení. „Startovali jsme z pole, takže jediným cílem bylo vítězství, takže je to obrovské zklamání. Ztratili jsme to na startu, kde to mezi námi a jimi bylo velmi, velmi těsné. Zkoušel jsem Sebastiana dostat pod tlak, ale ničemu víc to nevedlo,“ byl stručný Fin.

Tento výsledek tak znamená, že Bottas ztrácí takřka nesmazatelných 22 bodů před posledním závodem v Abú Dhabi. Jak to celé dopadne se však dozvíme až za čtrnáct dní.

Diskuse k článku

Napsat komentář