Příliš chybuje. Schumachera kritizuje i jeho strýc Ralf

Po loňském roce, kdy byl Mick Schumacher v souboji nováčků jasně lepší než Nikita Mazepin, se letos u Haasu karta obrátila. Němec na svého týmového parťáka Kevina Magnussena ztrácí; zatímco Dán už má na kontě už 15 bodů, u Schumacherova jména zeje nula. Talentovaný pilot se tak nevyhnul kritice, a to ani ze strany svého strýce Ralfa Schumachera.

Štítky: Mick Schumacher Ralf Schumacher Zveřejněno 28. 04 2022 — Lukáš Štěrovský

Ve sprintu se sice Schumacher dokázal posunout na desáté místo, avšak po startu Grand Prix se roztočil a to samé zopakoval ještě v průběhu závodu na Imole. „Na suchu odvedl dobrou práci a výsledek ve sprintu byl skvělý, ale v závodě udělal příliš mnoho chyb,“ nebral si servítky Ralf, vítěz šesti velkých cen, ve svém hodnocení pro německou odnož Sky Sport, kde funguje jako expert.

„Startovat v deštivých podmínkách je obtížné. Dokonce i Daniel Ricciardo dostal smyk, to se může stát každému. Ale ta druhá chyba byla prostě příliš,“ upřesnil. „Je třeba říct, že tohle by stávat nemělo.“

Zlepšení očekává Mickův strýc už o nadcházejícím závodě. „Mick si lépe rozumí s novými okruhy, to už ukázal. Proto od něj očekávám lepší výkon už v Miami. V několika příštích závodech musí dojet před Magnussenem, musí si projít celým víkendem a získat zkušenosti,“ nabádá Ralf.