Přijde Ferrari o právo veta?

Jako jediný tým může Ferrari zablokovat s pomocí práva veta změnu pravidel. S tím by však mohl podle prezidenta Mezinárodní automobilové federace Jeana Todta brzy konec.

1 Štítky: Ferrari Jean Todt Zveřejněno 19. 01 2018 — Lukáš Štěrovský

„Je to už několik desetiletí, co má Ferrari právo veta,“ uvědomuje si prezident FIA Jean Todt. „Součástí diskuzí bude i toto téma.“

Scuderia naposledy použila toto právo v roce 2015 k zablokování pravidla, podle kterého měly továrny dodávat ostatním týmům motory za menší částku. Ferrari rovněž zvažuje, že podobným způsobem odvrátí příchod nových pohonných jednotek pro rok 2021, pokud se koncept agregátů nezmění. Jestliže se tak nestane, slavná automobilka vyhrožuje, stejně jako Mercedes, odchodem.

To ale Todta, který Maranellu šéfoval mezi roky 1994 a 2007, nechává klidným. „Jestli se bojím konce Ferrari nebo Mercedesu? Je to jejich volba. Jisté je to, že nechceme, aby nikdo odešel. Ferrari je samozřejmě jednou z ikonických značek. Je to firma a tým, které se zúčastnily každé sezony od vzniku šampionátu.

Proto nechci vidět Ferrari odejít. Nejsem si jistý, že by to pro něj byla dobrá věc, protože jeho unikátnost spočívá v kombinaci mezi silničními a závodními vozy. Byl by to pro ně bolestivé, ale to už není moje zodpovědnost,“ říká dále Todt.

Nové ferrari bude buď monstrum, nebo odpad, říká prezident

Diskuse k článku

Napsat komentář