Přicházejí velká čísla na autech

Počínaje závodem ve Španělsku mají týmy povinnost uvádět vetší verzi startovního čísla a jména - nebo jeho zkratky. Tým Mercedes jako první nabídl veřejnosti grafiku toho, jak nově vyloženou povinnost bude plnit.

Štítky: Mercedes Zveřejněno 10. 05 2017 — Tomáš Richtr

Nejedná se o žádnou změnu v pravidlech, ale pouze o přísnější výklad. Článek 9.2 Sportovního řádu totiž uvádí, že „startovní číslo musí být jasně viditelné při pohledu zepředu a na přilbě závodníka“. Termín ‚jasně viditelný‘ se pak dá vyložit různými způsoby. Nové vedení F1 se rozhodlo prostřednictvím FIA týmům sdělit, jakou má představu a tu aplikovat právě od nadcházející GP Španělska.

BOT_cislo HAM_cislo

Vedle této zajímavé úpravy kolem startovních čísel a jmenovek jezdců slibuje vedení F1 další zajímavé novinky pro fanoušky. Ty ale nebyly zatím nijak specifikovány, byť některé z nich by měly být také platné již od GP Španělska. Výkonný šéf F1 Charles Carey prozradil, že po uvolnění pravidel pořizovat fotografie a krátká videa ze závodního okruhu narostl zásah obsahu na sociálních sítích několikanásobně. Současně prozradil, že předchozí vedení F1 vůbec nevyužívalo analytické nástroje pro studium struktury fanoušků, například co do věku a zájmu. Díky těmto nástrojům bude nově vedení F1 schopné lépe cílit svou strategii tak, aby byl zájem o formuli 1 ještě vyšší.

Diskuse k článku

Napsat komentář