Z F1 odejdeme do tří sekund

Prezident Ferrari Sergio Marchionne zavítal na ženevský autosalon, kde v odpovědích na dotazy novinářů upřesnil pozici Ferrari ohledně jeho výhrůžek opustil seriál formule 1. Marchionne prý nic takového neřekl, ale vlastně svou hrozbu zopakoval.

1 Štítky: Ferrari Sergio Marchionne Zveřejněno 7. 03 2018 — Tomáš Richtr

“Nikdy jsem neřekl, že po roce 2020 opustíme formuli 1,” řekl Marchionne. “Ale to se stane, pokud se nevyřeší naše rozdíly. Jsme ve formuli 1 déle než jakýkoli jiný tým. Rozumíme tomuto sportu. Je velmi těžké si představit formuli 1 bez Ferrari, takže doufám, že na to nedojde. Vedeme s Liberti Media jednání a chovám naději, že se posuneme vpřed. Pokud se to nepovede, ujišťují vás, že o tom uslyšíte.”

Současná smluvní ujednání mezi vedením F1 a týmy vyprší v sezoně 2020. Po této době vlastně neexistují žádná komerční pravidla, na základě kterých se týmy F1 seriálu účastní. Marchionne prohlásil, že se mu nelíbí ani přisní technická pravidla ani chystané rozpočtové stropy.

“V ideálním světě bych specifikoval pravidla pro pneumatiky a motory a vše ostatní zcela otevřel. Dnes, když máme něco o jeden milimetr širší, tak tím porušujeme pravidla. Nelze být v konstrukci auta nijak kreativní. Vyhodil bych veškerá pravidla oknem. Dal bych všem volnou ruku. Pak bychom teprve spatřili, čeho jsou inženýři schopni. Ale místo toho se blíží doma, kdy všechna auta budou stejná a lišit se budou jen zabarvením. Pokud má být tohle formule 1 budoucnosti, do tří sekund jsme z ní pryč.

Ve strategických rozhodnutích nejsme zcela na stejné vlně. A pokud se sport pohne jiným směrem v roce 2021, budeme muset učinit určitá rozhodnutí. Pokud podmínky nebudou podporovat značku Ferrari, pokud pozice Ferrari nebude posílena, pak Ferrari ve formuli 1 nebude.”

Ross Brawn se pokusí rozmluvit odchod Ferrari z F1

 

Diskuse k článku

Napsat komentář