Přetlak může vyrobit překvapení: Schumacher a Mazepin do Haasu? Pérez do Williamsu?

Ve formuli 1 kulminují zákulisní jednání o tom, kdo bude příští rok závodit pro který tým. A vypadá to na nečekané změny, pokud se potvrdí. Mick Schumacher prý nepůjde do Alfy Romeo a George Russell je v ohrožení.

Štítky: 2021 Mick Schumacher Nikita Mazepin Sergio Pérez Zveřejněno 19. 10 2020 — Tomáš Richtr

Z několika zdrojů včetně vlastního zdroje GPF1 jsou k dispozici informace, podle kterých místo do Alfy Romeo zamíří Mick Schumacher do Haasu. Oba týmy úzce spolupracují s Ferrari, kde je Schumacher členem jejich jezdecké akademie. Jeho týmovým kolegou by byl trochu překvapivě ruský pilo F2 Nikita Mazepin, který by skrze své otce Dmitrije, respektive jeho byznys, výrazně Haasu přispěl do rozpočtu. Šéf stáje Haas Günther Steiner v Soči právě s Mazepinem jednal. Jméno Schumacher by navíc týmu pomohlo dostat se k řadě lukrativních sponzorských smluv, což by ulehčilo finančním výdajům majitele stáje Gena Haase.

Kevin Magnussen a Romain Grosjean by tak samozřejmě u týmu skončili a znamená to také, že se redukují šance pro Sergia Péreze.

Ten by mohl skončit místo toho ve Williamsu, kde by vystřídal buď George Russella, nebo Nicholase Latifiho. Russellovy záležitosti spravuje Mercedes a Latifiho kryjí finance jeho otce Michaela Latifiho. Oba mají smlouvu s týmem pro příští rok, což ale není vždy zárukou jejich plnění.

Další malé překvapení se může zrodit u Alfy Romeo, kde by měli zůstat rekordman v počtu startů Kimi Räikkönen a jeho současný kolega Antonio Giovinazzi. Ferrari s ohledem na úzké vazby s týmem diktuje, kdo obsadí jedno ze dvou míst.

Dacia Spring skutečně přichází do prodeje, jedná se o první elektromobil levné značky

Rozhoduje se také Red Bull, kde nejspíš výkony samotného Alexe Albona rozhodnou o tom, jestli dostane šanci Nico Hülkenberg. Pierre Gasly má údajně pocuchané vztahy s Red Bullem / Alpha Tauri, ale u týmu by měl zůstat a pokud získá superlicenci, přijít by měl Japonec Yuki Tsunoda. Gasly údajně zvažuje možnost odchodu do Renaultu, respektive Alpine, ale to by přicházelo v úvahu nejspíš až v roce 2022.

Tak jak tak, přetlak kvalitních jezdců a jejich peněz nebo marketingového potenciálu je velký a doplatit na něj mohou někteří velmi kvalitní závodníci. Už ale nebude trvat dlouho, a řešení všech tajenek se dozvíme.