Přestup do Red Bull je pro Péreze těžší, než si uměl představit

Jezdec Red Bullu se v letošní sezoně zezačátku trápil, ale už má na svém kontě vítězství z Baku. Podle Mexičana ale vstup do sezony nebyl tak snadný, jak očekával.

Štítky: Red Bull Sergio Pérez Zveřejněno 2. 07 2021 — Jiří Košta

Sergio Pérez má aktuálně na svém kontě jedno vítězství a průběžnou třetí pozici. To všechno ještě v rané fázi sezony, přestože se například během závodu v Imole na vodě neuvěřitelně trápil.

„Bylo to těžší, než jsem čekal. Myslím změnu týmu. Faktem je, že jsem přišel do tak odlišného týmu, co se týče jezdeckého stylu, vůz je unikátní, a byla to pro mě velká změna. Takže jsem rychlost získával déle, než jsem si myslel. V celku pochopitelně teď doufám ve víc, ale je to stále dlouhá sezona,” říká Mexičan.

Přestože má závodník již zmiňovanou třetí příčku celkově, tak na Verstappena ztrácí 60 bodů. Obavy z toho ale nemá.

„Všichni víme, jak je v tomto sportu Max dobrý. Odvádí velmi dobrou práci už od prvních tréninků. Jsem více soustředěný na sebe, na to, jak si zvyknout na tyto věci, jak získat rychlost. Byl to odlišný svět od toho, na co jsem byl zvyklý.

Protože už jsem se přesouval mezi týmy, tak vím, že jsou si podobné, ale tady jsem se vydal do dalšího extrému. Myslím si, že jsem to měl trochu těžší. Ale zvykám si. Myslím si, že každý víkend zaznamenáváme zlepšení, a proto nevidím důvod, aby se to ještě nezlepšilo během následujících pěti závodů. Jsem zatím s posunem spokojený, a samozřejmě vím, že to, co dodávám, ještě není dostatečné, proto chci více.”

Mexičan závodí ve formuli 1 už od roku 2011, přičemž měl premiéru u stáje Sauber. Tento víkend oslaví milník v podobě dvousté GP.

„Máte tendenci zapomínat, jak dlouho tu jste, kolik jste odjeli závodů, nebo kolik máte vzpomínek na tento sport. Je to velká část mého života. Pamatuji si, když jsem jich odjel sto, a říkal jsem si, že to je obrovské číslo. Přišlo to strašně rychle. Když se podívám zpátky, tak musím říct, že se to zdá až neuvěřitelné. Dobré na tom je, že jsem stále mladý, a užívám si to stejně, jako první závod,” dodává Pérez.

Německo plánuje pustit autonomní vozidla do běžného provozu už příští rok!