Premiérový eSports šampionát F1 rozhodl souboj v posledním kole

Že jsou „esporty“, při kterých se hráči neutkávají na skutečných hřištích, okruzích a tak dále, ale svádějí boje skrze počítače nebo herní konzole, na vzestupu, o tom nelze pochybovat. Důkazem toho budiž premiérový virtuální šampionát formule 1, který využil videohru F1 2017 a jehož finále se konalo v dějišti posledního letošního závodu královny motorsportu, Abú Dhabi. Vítězem se nakonec stal Brit Brendon Leigh.

Štítky: eSports Zveřejněno 26. 11 2017 — Lukáš Štěrovský

Osmnáctiletý provozní kuchyně z Readingu byl jedním ze čtyř jezdců, kteří před závěrečným závodem na okruhu Yas Marina věděli, že vítězství by jim zajistilo celkový titul. A o ten se bojovalo až do posledního kolo! Fabrizio Donoso totiž vedl, jenže v jedné ze závěrečných zatáček byl předjet právě Leighem a o prvenství přišel.

Leigh byl po pátečním závodě, který finálové boje odstartoval, na čele průběžného vedení, jenže v další Grand Prix chyboval v kvalifikaci a startoval až jaký patnáctý. Předvedl ale slušnou stíhací jízdu, když dokončil na pozici číslo osm.

Závěrečný podnik na okruhu Yas Marina odstartoval nyní již premiérový šampion z druhé příčky. Brzy se dostal do vedení, jenže Donoso si svoji pozici přebral zpět – až do posledního kola, které rozhodlo o vítězi celého virtuálního mistrovství.

Diskuse k článku

Napsat komentář