Přehled letošních taktických chyb Mercedesu

Nebýt technických selhání na vozech Mercedesu minulý víkend v Rakousku, Lewis Hamilton by stejně nevyhrál, protože Mercedes se dopustil závažné chyby v taktickém uvažování. A nebyla to letos chyba první.

Štítky: Mercedes Safety car Virtuální safety car Zveřejněno 5. 07 2018 — GPF1.cz

GP Austrálie 2008

Jezdci Mercedesu si jeli pro poklidné vítězství, ale stratégové týmu podcenili zranitelnost Lewise Hamiltona v případě aktivace virtuálního safety caru. Mysleli si totiž, že má dostatečný náskok. Ale neměl. VSC byl aktivován po vypadnutí Romaina Grosjeana. Zatímco Hamilton už měl pitstop za sebou, Vettel si v poklidném tempu dojel pro čerstvé pneu. Mercedes sváděl problém na software, ale analýza ukázala, že pozor nedávali ani samotní lidé.

Mercedes prý pochopil záhadu Hamiltonovy prohry

GP Číny 2018

V Číně zase neuměl Mercedes zareagovat na opravdový safety car. Už bylo po první sérii pitstopů a když na trať vyjel safety car kvůli kolizi pilotů Toro Rosso, Red Bull povolal své jezdce do boxů. Mercedes byl přesvědčen o tom, že se v Číně bude špatně předjíždět, a tak preferoval zůstat na dráze. Realita byla taková, že ti, kteří stavěli podruhé, získali obrovskou výhodu.

FIA vysvětluje, proč v Číně vyjel safety car

GP Rakouska 2018

Když byl aktivován virtuální safety car po vypadnutí Valtteriho Bottase, Mercedes si myslel, že má větší čas na rozvahu. Ale virtuální safety car skončil tak rychle, jak začal a Mercedes se nestačil divit.

Tak dlouho přemýšleli nad virtuálním safety carem, až na něj vlastně nezareagovali

Diskuse k článku

Napsat komentář