Přehled letošních chyb Maxe Verstappena

Série chyb Maxe Verstappena nebere konce. Tou nejnovější je havárie s velkými důsledky ve třetím tréninku na GP Monaka. Kvůli ní se nedostal do kvalifikace a do závodu odstartuje z posledního místa. Šéfové týmu nepokrytecky Verstappena vyzývají, aby se takto vážných chyb vyvaroval.

3 Štítky: Max Verstappen Zveřejněno 26. 05 2018 — GPF1.cz

V úvodním závodě sezony GP Austrálie jel Verstappen na čtvrtém místě za Kevinem Magnussenem z týmu Haas. Z toho, co měly být jisté stupně vítězů, nakonec vyšlo až šesté místo. Hned v úvodu druhého závodu sezony kolidoval z Lewisem Hamilton tak tvrdě, že to pro něj znamenalo konec závodu. O den dříve v kvalifikaci na GP Bahrajnu chyboval v Q1 a naboural do bariéry, načež se vymlouval na ‚záhadný nárůst výkonu motoru o 150 koní‘.

Během třetího závodu v Číně se Verstappen připravil o vítězství, když nešikovně kolidoval se Sebastianem Vettelem, a dostal za to navíc ještě časový trest deseti sekund. V Ázerbájdžánu oba jezdci Red Bullu spolu bojovali velmi tvrdě, což vyústilo v jejich vzájemnou kolizi a vyřazení ze závodu. Ačkoli sportovní komisaři nikoho nepotrestali, uvedli, že Verstappenův manévr v brzdné zóně je prapůvodní příčinou. Dvě třetiny veřejnosti pak z kolize viní spíše Verstappena.

Verstappen boural v závěru třetího tréninku v Monaku

GP Španělska přinesla kolizi s pilotem Williamsu Lancem Strollem, než přišel nejnovější incident z Monaka, který se na chlup podobá tou z doby o dva roky dříve na stejném místě, tenkrát to bylo v kvalifikaci. Ten víkend v roce 2016 ale stihl bourat také ve třetím tréninku v zatáčce Massenet, kde se vyboural také v nedělním závodě. Tři nehody za víkend.

O rok dříve, když Verstappen jezdil ještě za Toro Rosso, havaroval tvrdě do bariéry v zatáčce Saint Devote poté, co zezadu narazil do vozu Romaina Grosjeana, paradoxně druhého hříšníka letošní sezony.

„Na to vyhrát GP Monaka mnoho příležitostí nedostanete,“ hořekoval po kvalifikaci šéf Red Bullu Christian Horner. „Musí se z toho poučit a přestat dělat takové chyby. Jsem si jist, že si je toho vědom více než kdokoli jiný.“

Christian Horner vyjádřil naději, že sobotní nehoda v Monaku konečně donutí Verstappena změnit přístup. „Co jiného už by mělo?“

Diskuse k článku

3 komentáře: “Přehled letošních chyb Maxe Verstappena”

  1. kristian Klemens napsal:

    Jsem jediný kdo čekal záznam celé sezóny?

  2. Kakanen napsal:

    Kvítko už by dávno letěl a to by ani nemusel udělat tolik chyb, jako Emil.😉😎

  3. Jirka_1 napsal:

    Co jiného? Pár facek třeba… :-))

Napsat komentář